Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.07.2021 15:21
FIFA 23
2472V

FIFA 23 za darmo? EA może zdecydować się na free-2-play i cross-play

Japończycy zaskoczyli zapowiadając wielkie zmiany w serii Pro Evolution Soccer. Jeśli jednak wierzyć ostatnim doniesieniom – Electronic Arts planuje bardzo podobny ruch. Możemy podejrzewać, że EA chce dokładnie sprawdzić, jak na rynku poradzi sobie najnowsza gra Konami.

Konami potwierdziło plotki i zapowiedziało eFootball, czyli zupełnie nową piłkę nożną, która nie tylko jest rozwijana na odświeżonym silniku, to w dodatku będzie dostępna w formie free-2-play. Gracze zwiastują wielki koniec serii PES i nawet tworzą nagrobki, jednak w przyszłym roku możemy być świadkami bardzo ciekawej sytuacji.

Już na początku czerwca wśród społeczności gier z uniwersum FIFA pojawiły się plotki, według których Electronic Arts zamierza podążyć drogą Konami, ale wielkie zmiany w grze EA Sports zostaną wdrożone dopiero w 2022 roku.

Jedną z osób, która twierdzi, że EA również zamierza zmienić model biznesowy serii FIFA jest Donk – informator mocno związany z produkcją Elektroników. Insider potwierdził w jednej z wiadomości, że FIFA 23 ma być dostępna w formie free-2-play i otrzymać cross-play.

Na te ruchy zdecydowało się już Konami, jednak trzeba pamiętać, że FIFA znajduje się w zupełnie innej sytuacji względem swojej konkurencji. Gry EA sprzedają się fenomenalnie, a nawet w tej sytuacji studio zarabia więcej na mikrotransakcjach jak na samej produkcji.

Jeśli Electronic Arts podążyłoby tą drogą, to szczerze mówiąc – byłbym bardzo zaskoczony, bo powiedzmy sobie szczerze: EA aktualnie nie musi tego robić. Sytuacja się jednak zmieni w momencie, gdy Konami osiągnie sukces.

Chcielibyście Fifę 23 w formie F2P?

Źródło: https://www.gamingbible.co.uk/news/games-fifa-23-ea-making-football-sim-free-to-play-according-to-insider-20210726

Tagi: EA EA Sports eFootball fifa FIFA 23 Konami PES