Iza Łęcka Iza Łęcka 22.07.2021 12:54
Beta New World i karty
1159V

"Beta New World jest bezpieczna". Amazon Games odpowiada na przypadki zniszczeń kart GeForce RTX 3090

Deweloperzy odpowiedzialni za New World odnieśli się do wczorajszych doniesień o uszkodzeniach kart NVIDIA GeForce RTX 3090 najprawdopodobniej wywołanych testowaniem gry. Studio wydało oficjalne oświadczenie, w którym uspokaja graczy.

New World to nowa produkcja MMORPG studia Amazon Games, która przeniesie śmiałków na fantastyczną wyspę Aeternum, której projekt inspirowany jest klimatem kolonii amerykańskich z XVII wieku. Gracze mieli już możliwość sprawdzenia pozycji w trakcie testów alfa, natomiast kilka dni temu rozpoczęła się zamknięta beta, która już od początku wywołuje spore zamieszanie - a wszystko przez doniesienia użytkowników sprawdzających pozycję na zestawach w kartami NVIDIA GeForce RTX 3090.

Wczoraj informowaliśmy o zaskakujących przypadkach „usmażenia” niezwykle mocnych kart graficznych firmy NVIDIA. Na forum produkcji pojawiło się coraz więcej doniesień od zaniepokojonych graczy, którzy doświadczyli zniszczeń - problem w głównej mierze dotyczył kart EVGA RTX 3090. Pod postem udzielali się również odbiorcy korzystający z innych kart producenta.

Amazon Studio nie pozostało jednak obojętne na sytuację. Deweloperzy w oficjalnej wiadomości pragną uspokoić odbiorców, podkreślając, że zamknięta beta nowego MMORPG-a jest bezpieczna. Jeszcze dzisiaj produkcja doczeka się nowej aktualizacji.

„Setki tysięcy osób dotychczas wzięło udział w zamkniętej becie New World, łącznie spędzając na tym miliony godzin gry. Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń, w których gracze korzystający z wysokowydajnych kart graficznych doświadczają awarii sprzętu podczas grania w naszą grę.

New World wykorzystuje standardowe wywołania DirectX dostarczane przez Windows API. Nie zaobserwowaliśmy żadnych oznak powszechnych problemów z RTX 3090 ani w wersji beta, ani podczas naszych wielomiesięcznych testów alfa.

Granie w zamkniętą betę New World jest bezpieczne. Aby jeszcze bardziej uspokoić graczy, wprowadzimy dziś łatkę, która ograniczy liczbę wyświetlanych klatek na sekundę na ekranie menu gry. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, jakie New World otrzymuje od graczy z całego świata i nadal będziemy słuchać ich opinii w trakcie bety i na późniejszych etapach”.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Amazon Game Studios New World