Iza Łęcka Iza Łęcka 21.07.2021 11:18
NVIDIA GeForce RTX 3090 New World
3505V

NVIDIA GeForce RTX 3090 „usmażony” przez New World od Amazonu. Gracze ostrzegają innych

Jeśli posiadacie w swoich jednostkach NVIDIA GeForce RTX 3090 i planujecie sprawdzić New World Amazonu, to lepiej wstrzymajcie się z decyzją. Gra niszczy bardzo drogie karty graficzne, przez co obecnie najlepszym rozwiązaniem jest unikanie produkcji. Problem zgłasza coraz więcej graczy.

NVIDIA GeForce RTX 3090 to niezwykle potężna karta graficzna, która słono kosztuje. GPU można obecnie nabyć za ponad 10 tysięcy złotych. Nie każdy może pozwolić sobie na sprzęt z tej półki cenowej, jednak jeśli należycie do tego grona graczy, ostrożnie podejdźcie do testowania nowej pozycji od Amazon Game Studios.

New World zadebiutuje dopiero 31 sierpnia, lecz deweloperzy proponują dostęp do zamkniętej bety wszystkim graczom, którzy złożą zamówienie przedpremierowe na pozycję oraz tym, którzy się zapiszą. Fani MMORPG mają już możliwość logowania się na serwerach i sprawdzania tajemniczej wyspy Aeternum, której klimat jest inspirowany amerykańskimi koloniami. Niektórych uczestników testów nie omijają jednak poważne problemy.

New World może całkowicie zniszczyć (usmażyć) NVIDIA GeForce RTX 3090. Błąd jest bardzo nietypowy i jak możemy się domyślić, powinien zostać szybko naprawiony przez deweloperów, lecz może spowodować sporo nieprzyjemności. W specjalnie przygotowanym wątku na forum gry pojawia się coraz więcej użytkowników kart EVGA RTX 3090, którzy doświadczają zniszczenia sprzętów. Co więcej, gracze z innymi GPU tej serii również potwierdzają kłopoty z przegrzewaniem się i niebezpiecznym zużyciem energii w swoich jednostkach.

Aktualnie czekamy na oficjalne oświadczenie twórców.

Źródło: https://www.windowscentral.com/amazons-new-world-bricking-rtx-3090-graphics-cards

Tagi: Amazon Game Studios New World NVIDIA GeForce RTX 3090