Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.07.2021 14:19
Assassin's Creed Valhalla niedługo z nowym typem broni. Ubisoft zapowiada kolejne nowości
1301V

Assassin's Creed Valhalla niedługo z nowym typem broni. Ubisoft zapowiada kolejne nowości

Fani Assassin's Creed Valhalla mogą już wyczekiwać kolejnych nowości w tej przygodzie wikingów. Do produkcji Ubisoftu mają niedługo zostać wprowadzone lekkie miecze.

Wygląda na to, że Ubisoft ma zamiar wypełnić lukę między sztyletami a ciężkimi ostrzami w Assassin's Creed Valhalla. Tytuł powinien niedługo otrzymać kolejną aktualizację, która wprowadzi do gry nowy typ broni: miecze jednoręczne. Firma zapowiedziała to wpisem na Twitterze, umieszczonym na oficjalnym koncie marki Assassin's Creed. Już wcześniej pojawiały się też wypowiedzi, że Ubisoft pracuje nad tym elementem gameplayu.

"Wprowadzamy regularnie funkcje i poprawki, których domagają się fani. Przykładowo w najbliższych tygodniach dodamy do gry miecze jednoręczne" - powiedziała Karen Lee z Ubisoft Montreal. 

W Valhalli występuje obecnie obecnie możliwość używania dwóch ciężkich mieczy równocześnie (po odblokowaniu stosownej zdolności), ale nie jest to styl walki typowy dla lżejszego typu broni, która występowała w Odyssey i Origins.

Przypomnijmy, że na pewno w Valhalli czeka na nas jeszcze jedno duże DLC w postaci Oblężenia Paryża (premiera ma się odbyć pod koniec lata). Ubisoft obiecywał też przed premierą, że wprowadzi do gry tryb edukacyjny Discovery Tour, tak jak w Assassin's Creed Origins i Odyssey. Wydawca zapewniał ostatnio, że Valhalla będzie regularnie wspierana również w 2022 roku.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/the-next-assassins-creed-valhalla-title-update-looks-set-introduce-one-handed-swords/

Tagi: Assassin's Creed Valhalla Ubisoft