Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.07.2021 14:09
Uncharted i God of War na smartfonie?
1099V

Uncharted i God of War na smartfonie? Sony wykorzysta swoje IP, by podbić kolejny rynek

Sony w następnych miesiącach nie zamierza skupiać się wyłącznie na rynku konsol. Firma wprowadza kolejne gry na PC, ale istotnym rynkiem dla Japończyków okazują się również smartfony i tablety. Sytuację przybliżył Jim Ryan.

Sony notuje bardzo dobre wyniki na rynku konsol, ale korporacja coraz chętniej przymierza się do zaproponowania swoich gier na nowych platformach. Jak wiadomo do PlayStation Studios dołączyli już „mistrzowie portów na PC”, którzy mają zadbać o sporo nowych produkcji dla komputerów osobistych, ale największa rewolucja dopiero przed nami.

W najnowszym wywiadzie Jim Ryan potwierdził, że firma chce wykorzystać swoje najmocniejsze IP:

„Jako część naszych przyszłych inicjatyw, rozważamy stworzenie gier mobilnych wykorzystujących wiele z pamiętnych IP, które przez lata opracowaliśmy. Nie mogę przejść do konkretów, ale mobile jest jednym z obszarów, na które z niecierpliwością czekamy”.

Jak wiadomo Japończycy posiadają takie marki jak The Last of Us, Uncharted, God of War, Gran Turismo czy też Killzone, które na pewno zostałyby ciepło przyjęte przez graczy na przenośnych urządzeniach.

Na zapowiedzi czy też premiery musimy zaczekać, ale wiele na to wskazuje, że Sony w następnych latach będzie skupiać się na czterech rynkach – konsolowym, PC, VR oraz mobilnym.

Źródło: https://twistedvoxel.com/sony-memorable-gaming-ips-mobile/

Tagi: mobile PlayStation PlayStation Studios PS4 PS5 Sony