Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 17.07.2021 14:30
Ubisoft pozew
969V

Ubisoft podany do sądu. Pozew dotyczy "instytucjonalnego molestowania seksualnego"

Sprawy związane z molestowaniem w Ubisofcie cały czas ciągną się za firmą - do sądu wpłynął właśnie nowy pozew, tym razem ze strony Francuskiego Związku Technologów.

Ubisoft ma obecnie ręce pełne roboty, jeśli chodzi o świat gier wideo. Przecież zaledwie tydzień temu zapowiedziano enigmatyczny projekt, który okraszony został nazwą Assassin's Creed Infinity i ma łączyć w sobie światy Skrytobójców. Co więcej, potwierdzono oficjalnie, że już pod koniec sierpnia firma zjawi się na gamescomie, aby zaprezentować nieco swoich projektów.

Niestety nie wszyscy mogą martwić się obecnie wyłącznie o ten segment rozrywki - nieco twardszy orzech do zgryzienia mają prawnicy i szefostwo francuskiego studia, które zostało właśnie pozwane. Choć przez ostatni rok Ubisoft walczył o odczepienie łatki skandalistów przez problemy wewnątrz firmy, niestety nie da się o tym zapomnieć na pstryknięcie palcem. Le Solidaires Informatique, związek złożony z francuskich pracowników technologii, wniósł bowiem pozew przeciwko korporacji oraz kilku obecnym i byłym pracownikom.

Rzeczone Le Solidaires Informatique nawoływało do zbiorowego działania przeciwko firmie już rok temu, gdy informacje weszły do sfery publicznej. Przez minione miesiące zbierali konkretne zeznania i informacje, budując swoje stanowisko w całej sprawie. Wygląda na to, że zdołali znaleźć ich całkiem sporo, albowiem do sądu karnego w Bobigny wpłynął oficjalny pozew. Wśród oskarżonych pojawiają się Tommy Francois, Serge Hascoet, Cecile Cornet, a nawet obecny CEO, Yves Guillemot.

Źródło: https://www.thegamer.com/french-tech-union-lawsuit-ubisoft/

Tagi: firma gry kontrowersje molestowanie pozew Ubisoft