Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.07.2021 13:58
PS5 Cory Barlog
2402V

PS5 jest za drogie w niektórych krajach? Twórca God of War krytykuje sytuację

Twórca serii God of War wypowiedział się na temat na rynku konsol. Nie wszyscy gracze mogą kupić PlayStation 5 w normalnej cenie, więc Cory Barlog skrytykował aktualną sytuację, która sprawia, że nie każdy może kupić nowe urządzenie.

PlayStation 5 debiutowało w Polsce Polsce za 1849 zł (edycja Digital) oraz 2299 zł (wersja normalna) i taka oferta Sony nie była dużym zaskoczeniem dla graczy, ponieważ mogliśmy się spodziewać takiej ceny biorąc pod uwagę plotki oraz ofertę poprzedniej generacji.

Sytuacja nie wygląda tak dobrze na całym świecie i Cory Barlog zareagował na wiadomość jednego z graczy – w Brazylii PS5 kosztuje pięć miesięcznych minimalnych pensji. W rezultacie nie każdy może pozwolić sobie na nową konsolę Sony, co nie podoba się twórcy serii God of War.

PS5 i sytuacja w Brazylii - Cory Barlog

Jego zdaniem cena PS5 powinna kształtować się w zależności od regionu – w tej sytuacji na pewno większa liczba graczy mogłaby kupić urządzenie. Trzeba jednak pamiętać, że Brazylia jest szczególnym przypadkiem, ponieważ tamtejszy rząd nakłada duże podatki na między innymi sprzęt czy też cyfrowe usługi – to z tego powodu kilka miesięcy temu gracze z tego kraju zostali zaskoczeni wielkimi podwyżkami ceny PlayStation Plus.

Dla porównania PS5 w Brazylii kosztował w dniu premiery w przeliczeniu na złotówki około 3817 zł, a teraz cena odrobinę spadła i urządzenie można kupić za 3588 zł. Choć musimy dalej pamiętać o różnicach w zarobkach.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/cory-barlog-slams-playstation-for-charging-five-months-minimum-wage-for-a-ps5-in-brazil.457240/

Tagi: Cory Barlog PlayStation 5 ps5 Sony