Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.07.2021 17:27
Battlefield 2042 cross-play
1569V

Battlefield 2042 otrzyma cross-play! DICE potwierdza szczegóły

DICE właśnie ujawniło świetną wiadomość. Battlefield 2042 otrzyma cross-platformową rozgrywkę. System będzie w pewien sposób ograniczony, ale możemy mieć nadzieję, że na serwerach pozycji nie zabraknie chętnych do strzelania.

Battlefield 2042 zadebiutuje na konsolach dwóch generacji, ale jak wiadomo tylko na PlayStation 5, Xboksach Series X|S i PC możemy liczyć na najlepszą jakość rozgrywki i największe nowości. Wspominam o tym nie bez powodu, ponieważ właśnie z tymi platformami jest związane pewne ograniczenie cross-platformowej zabawy w nowej pozycji DICE.

Twórcy podzielą serwery, ponieważ gracze z PS5, XSX|S i PC nie będą strzelać z posiadaczami gry na PS4 i XOne – tak wygląda sytuacja:

  • PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5 (gracze pecetowi i konsolowi mogą zrezygnować z cross-playu)
  • Xbox One i PlayStation 4

Nie jest to specjalnie zaskakująca wiadomość, ponieważ w Battlefield 2042 na najmocniejszych urządzeniach pojawi się na jednym serwerze aż 128 graczy, a zmagania na poprzedniej generacji będą limitowane i w tym wypadku zobaczymy zaledwie 64 zawodników na mapie.

DICE zadbało także o cross-progresję i cross-zakupy, więc możemy swobodnie przechodzić pomiędzy urządzeniami, a nawet przenieść kupione dodatki z przykładowo PS4 i XOne na PS5, XSX|S i PC.

Dodanie do Battlefielda zmagań pomiędzy platformami wpłynęło na testy – EA zdecydowało się opóźnić rozgrywkę i choć początkowo beta miała odbyć się pod koniec lipca, to teraz pozycja zostanie udostępniona wybranym graczom pod koniec lata.

Źródło: https://www.ign.com/articles/battlefield-2042-cross-play-technical-playtest-delayed

Tagi: Battlefield 2042 DICE Electronic Arts