Xbox może otrzymać odpowiednik DualSense. Phil Spencer chwali kontroler PS5

Gry
2273V
Xbox może otrzymać odpowiednik DualSense. Phil Spencer chwali kontroler PS5
Wojciech Gruszczyk | 14.07.2021, 16:04

Szef marki Xbox ponownie w superlatywach wypowiedział się na temat kontrolera do PlayStation 5. Phil Spencer podczas ostatniej rozmowy dość jednoznacznie wspomniał o przygotowaniu odpowiednika.

DualSense to pod względem funkcji zdecydowanie najlepszy kontroler dostępny na rynku i Phil Spencer już w listopadzie ubiegłego roku chwalił urządzenie. Jak się jednak okazuje – szef marki Xbox postanowił ponownie powiedzieć kilka pozytywnych słów na temat pracy Sony.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas najnowszego Kinda Funny Gamescast, Phil Spencer wspomniał, że Microsoft aktualnie prawdopodobnie nie przygotuje większego urządzenia dla Xboksów (pokroju gogli VR), ale jednocześnie zasugerował możliwość ulepszenia pada.

„Zdecydowanie myślimy o różnych typach urządzeń, które mogą przynieść gaming do większej liczby miejsc. Prawdopodobnie jest trochę pracy, którą zrobimy w przypadku kontrolera. Sądzę, że Sony wykonało niezłą robotę ze swoim kontrolerem, a my patrzymy na niektóre z pomysłów i [myślimy], że są rzeczy, które powinniśmy zrobić”.

Słowa są dość jednoznaczne, a nie możemy zapomnieć, że już wcześniej wzmianka o DualSense pojawiła się w ankiecie przygotowanej przez Microsoft – firma pytała posiadaczy Xboksów Series X|S, czy chcieliby skorzystać z funkcji kontrolera PlayStation.

Spencer jednocześnie zaznaczył, że w przypadku wirtualnej rzeczywistości, Microsoft patrzy na rynek PC i aktualnie najlepsze doświadczenie oferuje Quest 2, ale w tym wypadku nikt nie potrzebuje Xboksa do rozgrywki. Korporacja może wykorzystać współpracę z firmą i zaoferować swoje gry przykładowo przez xCloud ale raczej nie możemy liczyć, by Amerykanie zadbali o swoje gogle VR.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/phil-spencer-compliments-dualsense-and-suggests-xbox-could-update-its-controller/

Komentarze (185)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper