Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.07.2021 16:50
Final Fantasy X-3
1173V

Final Fantasy X-3 posiada wstępny szkic historii. Gra może powstać po Final Fantasy VII Remake

Twórcy Final Fantasy VII Remake niespodziewanie podczas ostatniego wywiadu wspomnieli o Final Fantasy X-3. Studio posiada już wstępny szkic historii i ujawnione informacje nie bez powodu rozbudzają nadzieję na nadejście oczekiwanej od lat historii.

Jak wiadomo Square Enix opracowuje właśnie Final Fantasy VII Remake 2 i tak naprawdę nie wiemy, kiedy produkcja będzie mogła trafić na rynek. Nie znamy nawet planów dotyczących nowej serii – wciąż nie brakuje głosów, według których Japończycy będą chcieli stworzyć trylogie.

Możemy mieć jednak pewność, że Square Enix już teraz rozważa kolejne projekty i niespodziewanie na liście pojawił się Final Fantasy X-3. W najnowszym numerze Weekly Famitsu pojawił się wywiad z deweloperami odpowiedzialnymi za Final Fantasy VII Remake i okazuje się, że Kazushige Nojima (scenarzysta FFX, FFX-2) opracował już szkic wydarzeń FFX-3:

„Jeśli będzie miał powstać Final Fantasy X-3, Nojima napisał ogólny zarys tego, jak to będzie wyglądać”.

Motomu Toriyama, reżyser Final Fantasy XIII, Final Fantasy X-2 i współreżyser Final Fantasy VII Remake, potwierdził, że Square Enix na początku musi skończyć odświeżenie FFVII, by móc mówić o kolejnym projekcie.

Japończycy nie rzucili żadną wielką deklaracją, ale bez wątpienia rozbudzili nadzieję, że w przyszłości poznamy nową historię z serii Final Fantasy X.

Źródło: https://twistedvoxel.com/final-fantasy-x-3-story-rough-draft/

Tagi: final fantasy Final Fantasy X Final Fantasy X-3 Square Enix