Iza Łęcka Iza Łęcka 14.07.2021 09:38
Lightning Returns Final Fantasy 13
675V

Lightning Returns: Final Fantasy 13 może trafić do Xbox Game Pass. Gra otrzymała aktualizację

Po pięciu latach od debiutu na PC Lightning Returns: Final Fantasy 13 otrzymało nową aktualizację. W ostatnich miesiącach analogiczne działania mogliśmy dostrzec wobec innych gier, które następnie trafiały do Xbox Game Pass.

Lightning Returns: Final Fantasy 13 po pięciu latach od premiery otrzymało nową aktualizację na PC, która zgodnie z notką na Steam zajmuje się naprawą niektórych kwestii dialogowych głównej bohaterki. Drobny patch dedykowany starszej produkcji nie wydaje się standardową strategią, jednak warto pamiętać o deklaracji Microsoftu z wydarzenia XO19.

Na konferencji potwierdzono całą masę gier zmierzających do Xbox Game Pass, a w zestawieniu uwzględniona została trylogia Final Fantasy 13 (Final Fantasy 13, Final Fantasy 13-2 i Lightning Returns: Final Fantasy 13). Od tego czasu pozycje nie znalazły się w katalogu, lecz przedstawiciele giganta z Redmond na początku roku zapowiedzieli, że w pewnym momencie następne produkcje z wielkiej serii zostaną udostępnione.

Aktualizacja Lightning Returns: Final Fantasy 13 na Steam zrodziła szereg spekulacji i jest łączona z usługą Amerykanów. Przypomnijmy, że świadkami podobnej sytuacji byliśmy w przypadku The Evil Within oraz NieR Automata – pozycje trafiły jednak do abonamentu w ulepszonych wersjach.

Xbox Game Pass - X019

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-07-13-five-years-after-launch-lightning-returns-final-fantasy-13-gets-a-surprise-patch-on-pc

Tagi: Lightning Returns: Final Fantasy XIII Square Enix