Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.07.2021 05:04
Cyberpunk 2077 V
6176V

Cyberpunk 2077 wkrótce otrzyma dużą aktualizację? Gracz natrafił na wielki patch

CD Projekt RED może już wkrótce zapewnić graczom dużą aktualizację do Cyberpunka 2077. Jeden z graczy dokopał się w plikach Epic Games nowej łatki, która jego zdaniem ma być właśnie testowana przez deweloperów. Plik wylądował także na Steam i GOG.

W ostatnich dniach pojawiła się reklama „największej aktualizacji” Cyberpunka 2077, ale jak się później okazało – był to starszy spot, który niespodziewanie pojawił się w zeszłym tygodniu. Możemy jednak podejrzewać, że CD Projekt RED pracuje nad nowym patchem, a przynajmniej taką sytuację zwiastuje PricklyAssassin.

Gracz o tym pseudonimie sprawdził pliki Cyberpunka 2077 w Epic Games Store i odkrył, że wcześniej wrzucone na serwery wzmianki o dodatkach zostały „całkowicie usunięte”. Bardzo możliwe, że Polacy w inny sposób zajmują się teraz sprawdzaniem nowości, ponieważ jak wiadomo tytuł ma otrzymać serię darmowych DLC oraz płatne rozszerzenia.

Jak się jednak okazuje, PricklyAssassin dostrzegł jeszcze 38GB aktualizację, która ma być właśnie testowana:

„W przygotowaniu jest nowa aktualizacja, która, miejmy nadzieję, naprawi kilka błędów i problemów z grą. Rozmiar aktualizacji to 38.2GB i prawdopodobnie zostanie ona wydana w ciągu 2-3 tygodni. Ten patch został również przesłany do GOG i Steam w celu przeprowadzenia testów QA. Ta łatka jest duża, ale wątpię, aby dodała coś nowego do gry”.

Według autora wiadomości – pliki mogą przygotowywać Cyberpunka 2077 na nadejście większej aktualizacji, ponieważ pobranie łatki ma być wymagane przed rozpoczęciem rozgrywki (nawet w trybie offline).

„Osoby, które zakupiły Cyberpunk 2077 od Epic Games będą zmuszone do zaktualizowania gry do najnowszej wersji przed rozpoczęciem zabawy, nawet w trybie offline. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że jedna z łatek lub hotfixów zawierała kod wymagany do włączenia funkcji rozszerzeń i DLC”.

Warto przypomnieć, że w zeszłym miesiącu Cyberpunk 2077 podbił PlayStation Store.

Źródło: https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/ojb8c7/bad_news_about_upcoming_content/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077