Iza Łęcka Iza Łęcka 13.07.2021 11:15
Persona 25
1007V

Persona 25th Anniversary z 7 ogłoszeniami. Gracze mogą liczyć na nowe produkcje

Atlus planuje huczne świętowanie 25-lecia marki Persona. Twórcy zapowiedzieli wielomiesięczne obchody, podczas których ujawnione zostaną nowe projekty związane z klimatycznym IP. Gracze mogą szykować się na następne atrakcje.

Pierwsza odsłona serii Persona zadebiutowała w 1996 roku – we wrześniu przypada 25 rocznica marki, którą Atlus zamierza świętować w jak najokazalszy sposób. Reżyser i producent gier, Kazuhisa Wada, już w grudniu zeszłego roku wspominał o planach ekipy, tymczasem obecnie uruchomiona została podstrona Persona 25th Anniversary, w której zamieszczono zapowiedź prezentacji aż siedmiu nowych pomysłów rozwijających serię.

Deweloperzy podkreślają, że w 2021 roku sprzedaż wszystkich części uniwersum przekroczyła 15 mln sztuk, za co cały zespół dziękuje. Pierwszego ogłoszenia możemy się spodziewać już we wrześniu 2021 roku, lecz ostatnia wiadomość zostanie opublikowana dopiero jesienią 2022 roku.

"(...)Chcielibyśmy wyrazić naszą szczerą wdzięczność i podziękowanie wszystkim tym, którzy czuwali nad nami i wspierali nas przez długi czas. We wrześniu seria Persona będzie wreszcie obchodzić swoje 25-lecie. Z dedykacją dla Was wszystkich przygotowujemy mnóstwo atrakcji w ramach PERSONA 25th Anniversary YEAR przez około rok od września 2021 do jesieni 2022 roku".

Nie zabraknie pamiątkowych przedmiotów związanych z rocznicą, wydarzeń, współprac, a entuzjaści serii oczekują konkretów dotyczących nowych produkcji.

Czy nadszedł najwyższy czas na oczekiwaną od dawna Personę 5 na Nintendo Switcha i Xboksy, bądź Personę 6? Seria cieszy się znakomitym zainteresowaniem, więc Atlus może zdecydować się na kilka głośnych ogłoszeń, a nam pozostaje czekać do pierwszych oficjalnych wiadomości.

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2021/07/atlus_has_seven_project_reveals_planned_for_personas_25th_anniversary
http://p-ch.jp/p25th/
Twitter: Atlus_West

Tagi: Persona Persona 25th Anniversary Persona 5 Persona 6