Iza Łęcka Iza Łęcka 18.02.2020 14:30
Persona 5 Switch
836V

Persona 5 może trafić na Nintendo Switcha. Gracze ruszyli z akcją #BreakFreePersona

Nintendo Switch jest konsolą, na której idealnie odnajdują się znakomite gry i liczne porty. Pomimo próśb, Atlus nadal męczy graczy nie zapowiadając przeniesienia Persony 5 na konsolę Big N. Deweloperzy potwierdzili, że produkcja może trafić na hybrydowy sprzęt, ale niezbędny jest ruch ze strony fanów – sympatycy serii natychmiast rozpoczęli akcję „#BreakFreePersona”.

Od wielu miesięcy w Sieci krążą plotki o przygotowaniu nowej wersji Persony 5. Atlus ma od dawna pracować nad stworzeniem edycji dla Nintendo Switcha, jednak deweloperzy wciąż milczą w temacie oficjalnej zapowiedzi gry.

Redaktor IGN poruszył temat przeniesienia historii na konsolę Nintendo – Ari Advincula odpowiedzialna za kontakt ze społecznością stwierdziła, że zawsze jest szansa na stworzenie takiej edycji, a gracze nigdy nie powinni tracić nadziei.

Słowa przedstawicielki Atlusa są swego rodzaju zachętą dla graczy do działania. Advincula wyjaśniła bowiem, że sympatycy uniwersum muszą określić, czego tak naprawdę chcą. Japońskie studio podobno „słucha i widzi pragnienia” związane z Personą 5, ale ważne jest, by fani odpowiednio okazali swoje zainteresowanie.

Na reakcję graczy nie trzeba było czekać zbyt długo – w Sieci zadebiutowała akcja „#BreakFreePersona”, która ma być dowodem na duże zapotrzebowanie na port. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że twórcy planują narobić sztucznego szumu wokół wyczekiwanego ujawnienia tytułu. Okazując wielkie serce – w końcu Japończycy spełnią marzenie społeczności – odbędzie się ogłoszenie. Sympatycy serii od miesięcy proszą Atlus o zapowiedzenie Persony 5 lub poprzednich odsłon w wersji na Nintendo Switcha. Możemy jedynie mieć nadzieję, że po takiej mobilizacji fanów serii, studio w niedługim czasie będzie gotowe, by ujawnić oczekiwany projekt.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z serią Persona:

Źródło: https://wccftech.com/persona-5-switch-possible-breakfreepersona-hashtag/

Tagi: Atlus Deep Silver Nintendo nintendo switch Persona 5