Silent Hill od Bloober Team? Twórcy skomentowali ostatnie plotki

Gry
1473V
Silent Hill od Bloober Team? Twórcy skomentowali ostatnie plotki
Iza Łęcka | 09.07.2021, 09:45

Na początku tygodnia poznaliśmy zestaw nowych produkcji, nad którymi pracuje Bloober Team. Propozycje zostały szybko połączone przez graczy z plotką dotyczącą nowej odsłony serii Silent Hill. Przedstawiciele studia postanowili zdementować nieoficjalne informacje.

Od miesięcy w branży regularnie przewijają się niepotwierdzone doniesienia dotyczące nowej części serii Silent Hill tworzonej przez Bloober Team – pikanterii sprawie dodaje fakt, że studio nawiązało strategiczną współpracę z Konami. Nadal nie otrzymaliśmy potwierdzenia od krakowskich deweloperów, jednak Tomasz Gawlikowski skomentował część z ostatnich nowinek.

Ostatnio informowaliśmy o trzech tajemniczych grach Bloober Team, które pojawiły się w bazie danych programu Creative Europe Komisji Europejskiej – część obserwatorów branży wysnuło śmiałe wnioski, że pod kodową nazwą BLACK lub Dum Spiro kryje się właśnie Silent Hill. Szef marketingu Bloober Team w pewien sposób zaprzeczył tej wiadomości:

„Złożyliśmy również wnioski na dwa inne projekty o kodowych nazwach odpowiednio Dum Spiro i Black. Po wielu próbach opracowania Dum Spiro doszliśmy do wniosku, że nie jesteśmy w stanie w tej chwili zrealizować go w formie, która byłaby odpowiednio wrażliwa na temat i jednocześnie komercyjnie opłacalna. Krótko mówiąc, Dum Spiro nie jest już w tej chwili w aktywnym rozwoju. Podobnie, początkowy pomysł na Black również został odłożony na półkę i choć nadal rozwijamy grę pod tym kryptonimem, to jest to obecnie znacząco inny projekt niż to, co można było przeczytać w sieci w ostatnich dniach”.

Dum Spiro został odłożony na półkę, BLACK to zupełnie inna gra, natomiast H20 okazało się Layers of Fear 2 – w zasadzie Bloober Team opracowuje tylko jedną z wcześniej przedstawionych produkcji. Gawlikowski zapowiedział również, że studio tworzy dwie gry, a każda z nich będzie większa od Medium:

„W Bloober Team mamy dwa aktywne wewnętrzne projekty, jeden w fazie produkcji, a drugi w fazie pre-produkcji. Oba będą miały większy zakres niż The Medium, jednak żaden z nich nie bazuje na tematach lub przesłankach, które krążyły w sieci w ostatnich dniach”.

Redakcja IGN sugeruje, iż BLACK jest pozycją w aktywnej fazie rozwoju, a drugim tytułem znajdującym się w pre-produkcji jest tajna gra rozwijana we współpracy z Konami.

Szef marketingu zespołu z Krakowa jednak bezpośredni nie potwierdził ani nie zaprzeczył wnioskom dziennikarzy, według których jednym z projektów Polaków jest właśnie Silent Hill. Przedstawiciel Bloober Team odniósł się jedynie do sytuacji Dum Spiro oraz BLACK.

Źródło: https://www.ign.com/articles/silent-hill-bloober-team-leak-denied

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper