Poznaliśmy 3 nowe gry Bloober Team. H2O, BLACK i Dum Spiro z pierwszymi opisami

Gry
1792V
Poznaliśmy 3 nowe gry Bloober Team. H2O, BLACK i Dum Spiro z pierwszymi opisami
Bartosz Dawidowski | 05.07.2021, 09:09

Wiemy już, że polskie studio Bloober Team szykuje kilka zupełnie nowych projektów - część z nich ma powstać we współpracy z Konami. Właśnie dowiedzieliśmy się, o jakie tytuły chodzi.

Pod koniec czerwca potwierdziły się plotki, które krążyły od kilku miesięcy w branży. Znane, polskie studio Bloober Team, pracuje nad aż 3 nowymi projektami. Właśnie poznaliśmy nazwy nowych przedsięwzięć autorów Medium. Zgodnie z wpisami w bazie danych programu Creative Europe Komisji Europejskiej, Bloober Team przygotowuje aktualnie 3 produkcje. Każdy z projektów doczekał się krótkiego opisu, dostępnego na stronach Creative Europe.

Nowe gry Bloober Team:

  • H2O
  • BLACK
  • Dum Spiro

H2O opisywane jest jako horror zbudowany w duchu podobnym do Layers of Fear. W bazie danych pojawia się nawet tekst, że H2O jest sequelem rzeczonej produkcji. Ponownie tematem przewodnim będą tutaj dzieła sztuki a fabuła skupiona będzie na jednej postaci i jej działaniach w małych, zamkniętych lokacjach. Wygląda na to, że H2O będzie nie tylko odwoływać się do niektórych motywów fabularnych z Layers of Fear - gra wykorzysta też pewne modele, które wypracowano już przy okazji tego horroru.

BLACK opisywane jest jako tytuł stanowiący mieszankę survivalu, eksploracji i walki, ukazywany z perspektywy FPP. W grze pojawi się walka na bliskim dystansie (z wykorzystaniem broni białej). Motywem przewodnim mają być jednak motywy survivalowe - w BLACK ważniejsze od starć będzie ciche przemykanie między oponentami pochodzącymi z obcej planety. Gra ma zapewniać dojrzałą, mroczną fabułę, łączącą motywy średniowieczne z sci-fi. BLACK projektowane jest jako tytuł, który może stać się nową, mocną marką, której kolejne odsłony będą rozgrywać się w różnych epokach historycznych, tak jak w przypadku Assassin's Creed.

Dum Spiro to horror nastawiony na motywy przygodowe, w którym akcja dzieje się w okresie od 1941 do 1944 roku w gettcie łódzkim, czyli w drugim największym żydowskim gettcie, urządzonym przez nazistów na terenach okupowanych przez Rzeszę Niemiecką. W grze ukazywanej z kamery FPP wcielimy się w chłopca próbującego przetrwać w ekstremalnych warunkach i przy okazji uratować swoją młodszą siostrę. Dum Spiro podzielone będzie na 3 rozdziały - na końcu każdego podejmiemy ważne decyzje, które wpłyną na to, jakie zakończenia obejrzymy. W opisie projektu podkreślane jest duży stopień swobody w kształtowaniu fabuły przez gracza.

Czekamy teraz na pierwsze materiały z rzeczonych projektów i informację o tym, na jakie platformy trafią.

Źródło: https://ec.europa.eu/programmes/creative-europe/projects/ce-project-details/#project/602167-CREA-1-2018-1-PL-MED-DEVVG https://ec.europa.eu/programmes/creative-europe/projects/ce-project-details/#project/577608-CREA-1-2016-1-PL-MED-DEVVG https://ec.europa.eu/programmes/creative-europe/projects/ce-project-details/#project/612245-CREA-1-2019-1-PL-MED-DEVVG https://www.dsogaming.com/news/bloober-team-is-working-on-three-games-codenamed-h2o-black-dum-spiro/

Komentarze (60)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper