Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.07.2021 12:39
Final Fantasy XIV bije rekordy popularności 8 lat po swojej premierze
968V

Final Fantasy XIV bije rekordy popularności 8 lat po swojej premierze

Final Fantasy XIV wciąż przyciąga do siebie bardzo wielu graczy. Częste aktualizacje i rozszerzenia sprawiają, że tytuł nawet 8 lat po premierze cieszy się ogromną popularnością.

Wyniki Final Fantasy XIV są szczególnie imponujące na Steam. W ostatnich dniach serwery Steam zarejestrowały ponad 47 tysięcy graczy bawiących się w FFXIV w jednym momencie. To rekord w historii FFXIV na Steam - wyraźnie lepszy od rezultatu z czerwca 2020 roku, kiedy tytułowi udało się zgromadzić 41 tysięcy osób.

Przyczyn wyraźnego skoku w zainteresowaniu Final Fantasy XIV można szukać w tym, że niedawno Asmongold rozpoczął livestreamy z gameplayem z rzeczonego MMORPG, zwracając się do swojej bazy subskrybentów, liczącej ponad 2 mln osób. Temat RPG Square Enix podjął też niedawno CohhCarnage, czyli kolejny livestreamer skupiający się dawniej głównie na World of Warcraft. Bardzo długie oczekiwanie na rozszerzenie Chains of Domination spowodowało, że wielu graczy przesiadło się do nowego dla siebie MMORPG-a, czyli na FFXIV.

Final Fantasy XIV niedawno otrzymało aktualizacje do wersji na PS5, która zapewnia nieco lepszą oprawę graficzną, niż na PS4. W szczególności pozytywną zmianą jest znacznie płynniejszy framerate, co sprawdzała ostatnio ekipa DigitalFoundry.

Źródło: https://www.pcgamer.com/final-fantasy-14-just-broke-its-concurrent-player-record-on-steam/

Tagi: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn Square Enix