Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 04.07.2021 08:30
Phil Spencer o Perfect Dark
912V

Perfect Dark i Joanna Dark. Phil Spencer zachwycony kolejną żeńską protagonistką

Phil Spencer, szef Xboksa, przyznał, że jest bardzo zadowolony z faktu, że do panteonu bohaterów gier Microsoftu dołączy kolejna żeńska postać.

Perfect Dark (2022) to tytuł, za który ma odpowiadać The Initiative, a który cały czas jest gdzieś z tyłu głowy wielu graczy. Niestety tylko w odmętach pamięci, albowiem do premiery jeszcze sporo - to wciąż zaledwie melodia odległej przyszłości. Biorąc pod uwagę zapowiedzi, warto jednak być cierpliwym, albowiem fabuła ma stanowić naprawdę ważny element samego projektu.

W grze jest jeszcze jeden plus, o jakim wspomina Phil Spencer. W wywiadzie udzielonym podcastowi IGN Unlocked poruszono temat nadchodzącego projektu od The Initiative. Szef Xboksa wspomniał tam, że duże znaczenie ma dla niego fakt, iż Joanna Dark - główna bohaterka Perfect Dark 2 - dołączy do innych żeńskich protagonistek z gier Xboksa, takich jak Kait Diaz czy Senua:

Myślę, że to niesamowite, że możemy mówić o kolejnej bohaterce w naszym składzie - nie ma ich przecież wiele w naszych [grach - przyp. red.] first party. Myślę, że Joanna oferuje wiele nowoczesnych możliwości. Uwielbiam patrzeć, jak zespół skupia się na posiadaniu silnej protagonistki.

Spencer wspomniał też, że najważniejsza będzie dla nich wysoka jakość gry. Nie chcą popełnić błędu i wypuścić projektu, który nie spodoba się fanom oryginału. Zamierzają zadowolić jednocześnie ich, a także osoby, które dopiero poznają tę markę. Joanna bez wątpienia ma potencjał, by rozkochać w sobie wielu ludzi i miejmy nadzieję, że tak się rzeczywiście stanie.

Źródło: https://www.pcgamesn.com/perfect-dark/female-protagonist-xbox-games

Tagi: Microsoft Perfect Dark (2022) The Initiative