Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 11.04.2021 13:52
Xbox Game Studios
1496V

Na Fable, Perfect Dark czy Everwild poczekamy parę lat. Dziennikarz opowiada o dziwnym ruchu Xboksa

Dziennikarz GamesIndustry stwierdził, że Xbox zbyt wcześnie ujawnił swoje ekskluzywne produkcje.

W trakcie ostatnich pokazów Microsoftu, Phil Spencer postanowił pokazać światu nowe Fable, Perfect Dark, Everwild? To wysokobudżetowe produkcje, które miały zachęcić potencjalnych klientów do kupna Xboksa Series X, ale ich ujawnienie - według pewnego dziennikarza - odbyło się zdecydowanie za wcześnie.

W trakcie najnowszego podcastu opublikowanego przez redakcję Video Games Chronicles, Christopher Dring z GamesIndustry wyjawił, że wyżej wspomniane tytuły nie zadebiutują w najbliższych kilkudziesięciu miesiącach (powołując się na swoje wtyki pracujące w Xbox Game Studios), bo ich stworzenie zajmie jeszcze długi czas. Co więcej, żartobliwie dodał, że gdy będziemy w okolicy ich premier, to możemy już usłyszeć co nieco o nowym Xboksie.

Dring wspomniał także o tym, że Microsoft ma naprawdę wiele utalentowanych studiów, które pracują nad ekskluzywnymi tytułami na PC i nowego Xboksa, ale te projekty od wdrożenia na rynek dzieli sporo. Według niego, Phil Spencer może coraz chętniej przyglądać się podpisywaniu umów na - przykładowo - roczną ekskluzywność dla XSX i PC (np. z Hideo Kojimą, o czym wspominaliśmy parę dni temu), tym samym ratując swoją pozycję. Nie jest to nic nowego, bo z tej opcji korzysta chociażby Sony blisko współpracując z Square Enix.

Myślę, że do wyżej wymienionych gier możemy spokojnie dołożyć AvowedState of Decay 3, czy nawet Senua's Saga: Hellblade II, o których ani widu ani słychu. Miejmy nadzieję, że o którymkolwiek z tegoż zestawienia tytule usłyszymy w trakcie nadchodzących targów E3.

Źródło: https://gamingbolt.com/perfect-dark-everwild-and-fable-are-a-long-way-off-from-release-rumor

Tagi: avowed everwild Fable (2022) Microsoft perfect dark PlayGround Games