Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.07.2021 12:15
Twórca marki Grand Theft Auto nie skończył z grami. Dan Houser zakłada studio po odejściu z Rockstar
2743V

Twórca marki Grand Theft Auto nie skończył z grami. Dan Houser zakłada studio po odejściu z Rockstar

Dan Houser, jeden z głównych twórców marki Grand Theft Auto, opuścił Rockstar w 2020 roku. Na szczęście ten znany deweloper nie kończy przygody z tworzeniem gier.

Mogło się już wydawać w 2020 roku, ze Dan Houser żegna się z branżą gier wideo. Na szczęście to fałszywy trop. Producent i scenarzysta Grand Theft Auto 5, Grand Theft Auto 3, Vice City czy San Andreas kontynuuje działania na polu cyfrowej rozrywki.

Francuski Rockstar Mag zauważył, że Dan Houser zarejestrował już nowe studio, nazywające się Absurd Ventures in Games. Do utworzenia firmy doszło 23 czerwca 2021 r. Absurd Ventures in Games ma działać w gałęzi "interaktywnej rozrywki i tworzenia software'u rozrywkowego" - jak głosi wpis z brytyjskiego rejestru podmiotów gospodarczych Companies House. Jako siedzibę firmy wskazano Cheshire w Wielkiej Brytanii.

Powrót Dana Housera do tworzenia gier to dobra informacja dla całej branży. Houser uczestniczył w tworzeniu scenariuszy do tak mocnych gier jak GTA 5, Red Dead Redemption 2 i był producentem kultowego GTA 3, które zrewolucjonizowało rynek interaktywnej rozrywki. W 2009 roku magazyn TIME uwzględnił Dana House'a i jego brata Sama na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi świata.

Źródło: https://www.thegamer.com/dan-houser-new-studio-rockstar/

Tagi: dan houser GTA rockstar Rockstar Games