Iza Łęcka Iza Łęcka 05.02.2020 07:00
GTA 5 Dan Houser
3897V

GTA traci swojego ojca. Dan Houser odchodzi z Rockstar

Takiej wiadomości chyba wielu graczy się nie spodziewało. Współzałożyciel Rockstar i czołowy twórca najbardziej znanych IP na świecie – Dan Houser - odchodzi ze swojego stanowiska. Rockstar traci wiceprezesa.

Dana Housera najpewniej nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi gier Rockstar. To Houser wspólnie ze swoim bratem, Samem Houserem, Jamiem Kingiem, Garym Foremanem oraz Terrym Donovanem stworzyli Rockstar. Houser jest ojcem wielu uwielbianych marek jednego z najbardziej popularnych i dochodowych zespołów na świecie – stworzył i był producentem serii GTA, Bully, Max Payne 3, L.A. Noire, to dzięki niemu poznaliśmy przygody gangu na Dzikim Zachodzie mierząc się z Red Dead Redemption. Ostatnim projektem twórcy był Red Dead Redemption 2, który premierę miał w 2018 roku. To on był odpowiedzialny za scenariusze do najważniejszych gier Rockstar m.in. Grand Theft Auto V.

Take-Two Interactive poinformowało o odejściu Housera z Rockstar Games. W najnowszym dokumencie na stronie Take-Two przedstawiona została sytuacja współzałożyciela studia. Po przedłużającej się przerwie w pełnieniu zawodowych obowiązków, podjęto decyzję o odejściu Dana Housera z Rockstar:

„Po przedłużonej przerwie, która rozpoczęła się wiosną 2019 roku, Dan Houser, wiceprezes ds. kreatywnych w Rockstar Games, odejdzie z firmy. 11 marca 2020 roku będzie ostatnim dniem jego pracy na stanowisku. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za jego wkład. Rockstar Games zbudowało jeden z najbardziej uznanych i odnoszących największe sukcesy komercyjne światów gry, globalną społeczność pasjonatów i niezwykle utalentowany zespół, który nadal koncentruje się na bieżących i przyszłych projektach.”

Odejście Housera zbiega się z ostatnimi doniesieniami dotyczącymi Take-Two, które wymaga od Rockstar częstszego wydawania gier, czego przeciwnikiem był Dan Houser. Ojciec serii GTA kładł szczególny nacisk na perfekcyjne dopracowanie historii i wszelkich elementów kolejnych gier wydawanych przez studio – najprawdopodobniej ten aspekt jest jednym z powodów, przez który jeszcze nie doświadczyliśmy GTA 6.

Na naszym serwisie przeczytacie również wiadomości o grach Rockstar:

Źródło: https://www.theverge.com/2020/2/4/21123171/rockstar-games-co-founder-dan-houser-leaves-steps-down

Tagi: dan houser Grand Theft Auto V Rockstar Rockstar North Take-Two Interactive