Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.07.2021 17:54
Demon's Souls z PS5
1026V

Twórcy Demon's Souls jednak nie zostali kupieni przez Sony? Bluepoint Games podkreśla swoją „niezależność”

PlayStation Japan w ostatnich dniach rozbudziło oczekiwania graczy, którzy liczą, że Sony kupi Bluepoint Games. Twórcy chcą jednak bardzo mocno podkreślić swoją niezależność i deweloperzy zaktualizowali informacje podkreślając status studia.

Sony w ostatnich dniach kupiło Housemarque i Nixxes Software, ale nadal czekamy na potwierdzenie przejęcia Bluepoint Games. Wszystko za sprawą wpadki PlayStation Studios, które opublikowało złą grafikę – twórcy na materiale umieścili rycerza z Demon's Souls.

Gracze bardzo szybko wychwycili błąd, a kolejni dziennikarze informowali, że Bluepoint Games najwidoczniej również zostało kupione przez Sony – firma posiada już odpowiednią grafikę, by ogłosić przejęcie.

Twórcy Demon's Souls na PS5 postanowili jednak zaskoczyć, ponieważ deweloperzy zaktualizowali swoją informację na Twitterze oraz odświeżyli ogłoszenia o prace – w obu miejscach zespół podkreśla swoją niezależność.

„Bluepoint Game to w pełni niezależne, samofinansujące się studio”.

Sytuacja jest zaskakująca, ponieważ jeśli Sony kupiło zespół, to raczej nie powinno nikomu przeszkadzać, że cały świat wspomina o przejęciu – w końcu Japończycy ogłoszą dołączenie zespołu do PlayStation Studios. Twórcy jednak wyraźnie chcą podkreślać swoją niezależność.

Bluepoint Games PS5 - 1

Bluepoint Games PS5 - 2

Źródło: https://www.gamesradar.com/bluepoint-games-twitter-bio-states-its-fully-independent-despite-playstation-acquisition-rumors

Tagi: Bluepoint Games Demon's Souls (PS5) Sony Interactive Entertainment