Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.07.2021 17:07
Doom Eternal
1032V

DOOM Eternal bez transferu save'ów na PS5. Na Xboksie wszystko działa bez problemu

DOOM Eternal to kolejna produkcja, która nie otrzymała opcji przeniesienia rozgrywki z PlayStation 4 na PlayStation 5. Bethesda potwierdziła wiadomość na swojej stronie – na Xboksach gracze mogą swobodnie cieszyć się z gry na dwóch generacjach.

Doom Eternal zadebiutował na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S – twórcy wykorzystali moc nowej generacji i już wczoraj mogliście sprawdzić pierwsze materiały potwierdzające pracę wykonaną przez id Software.

Niestety możemy również potwierdzić, że DOOM Eternal to kolejna produkcja, która nie oferuje żadnej opcji przeniesienia rozgrywki z PlayStation 4 na PlayStation 5. Studio wytłumaczyło sytuację na swojej stronie:

Czy mogę użyć mojego zapisu gry z Xbox One lub PlayStation 4 na Xbox Series X / Series S lub PlayStation 5?

Każdy zapis rozgrywki w DOOM Eternal wykonany na konsoli Xbox One będzie dostępny na Xbox Series X / Series S. Uwaga: Musisz zalogować się na to samo konto Xbox Live, na którym zostały stworzone zapisy rozgrywki.

UWAGA DLA POSIADACZY DOOM ETERNAL NA KONSOLACH PLAYSTATION 4 I PLAYSTATION 5: Choć postępy online zostają zachowane dla konsol PlayStation 4 i PlayStation 5 poprzez konto Bethesda.net użytkownika, dane zapisu kampanii DOOM Eternal nie zostają przeniesione pomiędzy konsolami.”

id Software jednocześnie zaznaczyło, że DOOM Eternal jest dostępny w Xbox Game Pass, więc gracze mogą bez problemu skorzystać z bezpłatnej aktualizacji. Nie jest to szczególnie zaskakujące biorąc pod uwagę, że id Software jest już teraz częścią Microsoftu, ale na pewno warto o tym wspomnieć, ponieważ kolejni gracze zapoznają się z tym kapitalnym shooterem.

Mieliście już okazję zagrać w DOOM Eternal na PlayStation 5 lub Xboksach Series X|S? Ja zamierzam wskoczyć do gry w najbliższy weekend.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/07/theres_no_save_transfer_at_all_in_doom_eternal_on_ps5
https://slayersclub.bethesda.net/pl/article/5Xsb8h4iDQobu3ggZwHtQq/upgrading-doom-eternal-to-next-gen

Tagi: Bethesda Doom Eternal ID Software