Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.07.2021 16:23
Deathloop PS5
1002V

Deathloop zaskakuje skromnym rozmiarem. Arkane może wykorzystywać technologię PS5

Deathloop we wrześniu zadebiutuje na PlayStation 5, ale produkcja znalazła się już na serwerach Sony. W rezultacie poznaliśmy rozmiar gry i jest to zaskakująca wiadomość, ponieważ tytuł najwidoczniej w pełni wykorzystuje potencjał technologii PS5.

Gry przygotowane z myślą o PS5 zajmują nawet mniej niż tytuły z PS4, ponieważ deweloperzy mogą wykorzystywać technologię przygotowaną przez dla PlayStation 5. Twórcy kompresują dane, by zainteresowani nie musieli pobierać wielkich plików, a zarazem na samym dysku konsoli zmieściło się więcej produkcji.

Arkane najwidoczniej chętniej skorzystało z możliwości PlayStation 5, ponieważ Deathloop zajmuje zaledwie 16,1GB. Możemy mieć pewność, że rozmiar pozycji wzrośnie o kilka lub nawet kilkanaście GB przez łatkę premierową.

Deathloop zadebiutuje aktualnie wyłącznie na PS5 i PC, ponieważ Sony zagwarantowało sobie ekskluzywność jeszcze przed dołączeniem Bethesdy do rodziny Microsoftu. Tytuł jednak po kilku miesiącach (pół roku?) będzie mógł trafić na Xboksy Series X|S.

Jeśli jesteście zainteresowani Deathloop – poznajcie nasze pierwsze wrażenia z gry.

Źródło: https://twistedvoxel.com/deathloop-file-size/

Tagi: Arkane Lyon Bethesda Softworks Deathloop