Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.07.2021 13:58
Switch Pro
1771V

Prezes Nintendo o plotkach dotyczących Nintendo Switch Pro: „nieustannie rozwijamy sprzęt”

Nie potwierdziły się przecieki dotyczące Nintendo Switcha Pro, ale w sprawie plotek w kilku słowach wypowiedział się Shuntaro Furukawa. Prezes Nintendo potwierdził, że firma cały czas rozwija swój sprzęt.

Jeszcze przed E3 pojawiło się wiele plotek dotyczących Nintendo Switcha Pro. Urządzenie w ostateczności nadal nie zostało zapowiedziane, ale wciąż nie brakuje przecieków, według których Nintendo przełożyło premierę urządzenia na 2022 rok, więc sama prezentacja również odbędzie się później.

Shuntaro Furukawa został zapytany o doniesienia dziennikarzy na spotkaniu z akcjonariuszami i choć prezes Nintendo nie potwierdził konsoli lub nie zaprzeczył jej istnieniu, wspomniał o ciągłej pracy nad technologią.

„Spółka nadal będzie koncentrować się na tworzeniu unikalnych gier, a chcąc to osiągnąć, będziemy nadal oferować gry z wykorzystaniem dedykowanej konsoli ze zintegrowanym sprzętem i oprogramowaniem. Nieustannie rozwijamy sprzęt, oprogramowanie i dedykowane urządzenia peryferyjne, ale powstrzymamy się od komentowania konkretnych produktów w fazie rozwoju”.

Wiadomości prezentowane przez Bloomberg były dość jednoznaczne w temacie produkcji urządzenia, jednak przynajmniej aktualnie – sprzęt nadal nie został zapowiedziany.

Warto dodać, że Nintendo wcześniej przedstawiło swoje plany na kolejne miesiące i sympatycy korporacji na pewno nie będą się nudzić, ponieważ na Nintendo Switchu do końca roku pojawi się jeszcze cała masa ekskluzywnych gier.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/nintendos-president-on-latest-switch-pro-reports-were-constantly-developing-hardware/

Tagi: Nintendo Switch Nintendo Switch Pro switch