Prezes Nintendo o plotkach dotyczących Nintendo Switch Pro: „nieustannie rozwijamy sprzęt”

Gry
1958V
Prezes Nintendo o plotkach dotyczących Nintendo Switch Pro: „nieustannie rozwijamy sprzęt”
Wojciech Gruszczyk | 01.07.2021, 13:58

Nie potwierdziły się przecieki dotyczące Nintendo Switcha Pro, ale w sprawie plotek w kilku słowach wypowiedział się Shuntaro Furukawa. Prezes Nintendo potwierdził, że firma cały czas rozwija swój sprzęt.

Jeszcze przed E3 pojawiło się wiele plotek dotyczących Nintendo Switcha Pro. Urządzenie w ostateczności nadal nie zostało zapowiedziane, ale wciąż nie brakuje przecieków, według których Nintendo przełożyło premierę urządzenia na 2022 rok, więc sama prezentacja również odbędzie się później.

Dalsza część tekstu pod wideo

Shuntaro Furukawa został zapytany o doniesienia dziennikarzy na spotkaniu z akcjonariuszami i choć prezes Nintendo nie potwierdził konsoli lub nie zaprzeczył jej istnieniu, wspomniał o ciągłej pracy nad technologią.

„Spółka nadal będzie koncentrować się na tworzeniu unikalnych gier, a chcąc to osiągnąć, będziemy nadal oferować gry z wykorzystaniem dedykowanej konsoli ze zintegrowanym sprzętem i oprogramowaniem. Nieustannie rozwijamy sprzęt, oprogramowanie i dedykowane urządzenia peryferyjne, ale powstrzymamy się od komentowania konkretnych produktów w fazie rozwoju”.

Wiadomości prezentowane przez Bloomberg były dość jednoznaczne w temacie produkcji urządzenia, jednak przynajmniej aktualnie – sprzęt nadal nie został zapowiedziany.

Warto dodać, że Nintendo wcześniej przedstawiło swoje plany na kolejne miesiące i sympatycy korporacji na pewno nie będą się nudzić, ponieważ na Nintendo Switchu do końca roku pojawi się jeszcze cała masa ekskluzywnych gier.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/nintendos-president-on-latest-switch-pro-reports-were-constantly-developing-hardware/

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper