Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.06.2021 15:52
Halo Infinite
572V

Halo Infinite nie rozstrzygnie o przyszłości serii. Marka Halo będzie rozwijana przez wiele lat

Microsoft nie zamierza wywierać niepotrzebnej presji na deweloperach. Phil Spencer potwierdził, że jego zdaniem marka Halo będzie wciąż rozwijana za 10 lat, a Halo Infinite nie wpłynie na całą serię w pozytywny lub negatywny sposób.

Twórcy Halo Infinite już wkrótce powinni przedstawić ostateczną datę premiery nadciągającej strzelanki, ale fani serii oraz nawet sami deweloperzy nie muszą martwić się o przyszłość IP. W sprawie uniwersum wypowiedział się Phil Spencer, który podkreślił, że najnowsza produkcja nie zaważy o losach Halo.

„Halo będzie tu za 10 lat. Czy Infinite jest kluczem do tego, że przetrwa tak długo? Absolutnie nie. Gra ma tak zagorzałych fanów, taką historię i lore, że jest to po prostu IP, które będzie z nami. Nie bierzemy tego za pewnik, ale zdecydowanie w głębi duszy wierzę, że to prawda”.

Szef marki Xbox potwierdził, że nigdy nie zamierza stawiać zespołu w niekomfortowej sytuacji – twórcy nie mogą myśleć, że kolejna gra musi osiągnąć sukces.

Nie oznacza to jednak, że Microsoft nie wierzy w sukces produkcji – Spencer zaznaczył, że firma koncentruje się na premierze Halo Infinite, ponieważ wszyscy chcą mieć pewność, że na rynku pojawi się pozycja, z której będą dumni fani serii.

„Myślę, że studia zajmujące się grami, czy to nasz zespół, czy jakikolwiek inny, wywierają na siebie wystarczającą presję w dostarczaniu produktów dla klientów, a kiedy pracujesz nad tak dużą marką jak Halo, skupiasz się na każdym kroku i każdym słowie, które jest wypowiadane. Ufam zespołowi, ufam postępowi jaki robią i mam zaufanie do Halo infinite i myślę, że to wszystko co trzeba powiedzieć”.

Marka Halo ma fanów na całym świecie, więc nic dziwnego, że korporacja będzie chciała oprzeć swoje działania w kolejnych latach na tym IP. Jak wiadomo wciąż powstaje serial z uniwersum, a możemy podejrzewać, że to tylko jeden z projektów, który ma w odpowiedni sposób promować świat Master Chiefa.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-says-halo-infinite-will-not-make-or-break-the-franchise/

Tagi: 343 Industries Halo Infinite Microsoft