Bloober Team faktycznie tworzy Silent Hill? Firma pracuje nad horrorem z „bardzo znanym wydawcą”

Gry
1709V
Bloober Team faktycznie tworzy Silent Hill? Firma pracuje nad horrorem z „bardzo znanym wydawcą”
Wojciech Gruszczyk | 18.02.2021, 17:52

Bloober Team już od ponad roku pracuje nad nowym horrorem z tajnym wydawcą. Firma potwierdza, że chce poszerzyć grupę odbiorczą swoich produkcji i zamierza zapewnić w swojej nowej grze więcej akcji. Słowa prezesa pobudziły fanów serii Silent Hill.

Bloober Team właśnie potwierdziło prace nad kolejnym tytułem i produkcja nie będzie następnym horrorem podobnym do Layers of Fear czy też Blair With. Teraz zespół zamierza zadbać o więcej akcji:

Dalsza część tekstu pod wideo

„[Horror psychologiczny] jest wciąż w naszym DNA. Nadal chcielibyśmy mieć ten smak tworzenia gier, ale chcielibyśmy opowiadać nasze historie bardziej za pomocą akcji.” – powiedział Piotr Babieno, prezes Bloober Team

Możemy już dzisiaj potwierdzić, że nowy projekt powstaje w Bloober Team od ponad roku i jest to produkcja rozwijana z „bardzo dużym wydawcą”:

„W rzeczywistości pracujemy od ponad roku nad innym projektem gamingowym, innym horrorowym IP, i robimy to z bardzo znanym wydawcą. Nie mogę powiedzieć z kim. Nie mogę zdradzić co to za projekt, ale jestem pewien, że kiedy ludzie zorientują się, że nad nim pracujemy, będą bardzo podekscytowani”.

Twórcy nie będą teraz tworzyć typowych horrorów, a bardziej thrillery, których dobrym przykładem jest Medium. Zmiana ma zapewnić znacznie większe grono odbiorców i podczas rozmowy prezes Bloober Team porównuje swój tytuł do takich produkcji jak The Last of Us:

„Jeśli pomyślisz o Resident Evil 8, Hellblade 2, nawet w pewnym sensie The Last of Us... To jest obszar, w którym chcielibyśmy się znaleźć. I nadal chcemy zachować nasze DNA, pokazując pewne lęki i emocje, te rzeczy, które są ukryte dla naszych oczu. Ale znowu, chcielibyśmy nie czynić środowiska naszym storytellingiem, ale mieć 'prawdziwy' storytelling z postaciami, akcją, i tak dalej”.

Piotr Babieno nie ukrywał, że jego studio wydało „najgorszą grę na PS4” wspominając premierę Basement Crawl, ale trzeba przyznać jedno – od tego czasu zespół zaszło bardzo daleko.

Po opublikowaniu wywiadu z miejsca pojawiły się komentarze od graczy, którzy łączą Bloober Team z Konami – według jednej z plotek, to właśnie polskie studio ma pracować nad Silent Hillem. W zeszłym roku deweloperzy potwierdzili nawiązanie z globalnym wydawcą i w zasadzie od tego czasu pojawiają się plotki o serii Konami.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-02-18-bloober-team-adding-action-to-its-psychological-horror-focus

Komentarze (62)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper