Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.06.2021 20:45
Casey Hudson x Humanoid Studios
620V

Twórca serii Mass Effect pracuje nad zupełnie nowym IP. Casey Hudson ujawnił Humanoid Studios

Casey Hudson nie jest już częścią BioWare i najwidoczniej deweloper tym razem nie zamierza wrócić do kanadyjskiego zespołu EA. Twórca właśnie potwierdził założenie Humanoid Studios i jego zespół zajmie się stworzeniem zupełnie nowego IP.

Casey Hudson jest uważany za „ojca serii Mass Effect”, ale deweloper odszedł z BioWare w 2014 roku, by po problematycznej premierze Mass Effect Andromeda powrócić do studia, ale od końcówki ubiegłego roku twórcy muszą ponownie radzić sobie bez swojego lidera.

Teraz jednak możemy przypuszczać, że Casey Hudson szybko nie powróci do BioWare. Reżyser właśnie potwierdził, że od pewnego czasu pracuje z kilkoma znajomymi nad „czymś niesamowitym” i na dobry początek ogłoszono niezależny zespół, którego „celem jest uwolnienie wolności twórczej deweloperów”.

Humanoid Studios opracowuje „zupełnie nowe IP”, ale przynajmniej aktualnie nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się pełnej prezentacji gry. Casey Hudson przedstawił skromną witrynę, która ma zachęcić twórców do współpracy z firmą.

Możemy jednak podejrzewać, że na grę Humanoid Studios będziemy musieli zaczekać dobre kilka lat. Projekt powstaje maksymalnie od kilku miesięcy, więc nawet doświadczony zespół będzie potrzebował sporo czasu na zaproponowanie graczom odpowiednich wrażeń.

Źródło: Twitter: CaseyDHudson

Tagi: BioWare Casey Hudson Humanoid Studios