Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.06.2021 19:49
Xbox Series X|S „oficjalną konsolą Battlefield 2042”
1419V

Xbox Series X|S „oficjalną konsolą Battlefield 2042”. EA potwierdza współpracę z Microsoftem

Electronic Arts właśnie potwierdziło nawiązanie dużej współpracy z Microsoftem, dzięki której Xbox Series X|S jest oficjalną konsolą Battlefielda 2042. Wydawca przedstawił wszystkich partnerów i lista powinna zainteresować graczy wyczekujących na premierę strzelanki.

Electronic Arts przygotowuje się na wielką premierę Battlefielda 2042 i wydawca właśnie potwierdził listę oficjalnych partnerów – firma zaoferuje graczom „najlepsze wrażenia z gry” dzięki między innymi konsoli Microsoftu.

Tak prezentuje się lista korporacji współpracujących z EA i DICE:

  • The Official Battlefield 2042 Console Partner - Xbox: EA i Xbox nawiązały współpracę, dzięki której Xbox Series X|S stanie się oficjalną konsolą gry Battlefield 2042.
  • The Official Battlefield 2042 PC Graphics Platform Partner - NVIDIA: partnerstwo EA i DICE z firmą NVIDIA zapewnia najlepsze wrażenia na komputerach osobistych dzięki technologiom GeForce RTX nowej generacji, wzrostowi wydajności napędzanemu przez sztuczną inteligencję NVIDIA DLSS oraz trybowi niskich opóźnień NVIDIA Reflex.
  • The Official Battlefield 2042 PC Peripherals Partner - Logitech: EA i Logitech będą współpracować, aby zapewnić graczom integrację sprzętu Logitech, w tym technologię Logitech LIGHTSYNC dla urządzeń peryferyjnych oraz ustawienia dźwięku w grze ze zoptymalizowanym korektorem dla zestawów słuchawkowych Logitech.
  • The Official Battlefield 2042 Off-Road Vehicle Partner - Polaris: EA i Polaris nawiązały współpracę, aby dać graczom możliwość prowadzenia autentycznych pojazdów Polaris w Battlefield 2042, począwszy od Polaris Sportsman ATV.
  • The Official Battlefield 2042 Gaming Storage Partner - WD_BLACK™: EA i marka WD_BLACK należąca do Western Digital dokładają wszelkich starań, by zapewnić graczom Battlefield 2042 jak najlepsze wrażenia z rozgrywki w nowym, rozległym świecie pełnym wciągających i realistycznych map oraz dynamicznej rozgrywki.

Electronic Arts już od dłuższego czasu chętnie współpracuje z Microsoftem – to właśnie na wydarzeniu firmy odpowiedzialnej za konsole Xbox zaprezentowano pierwszy gameplay z Battlefielda 2042.

Teraz jednak potwierdzono, że Xbox Series X|S jest „oficjalną konsolą Battlefield 2042”, co może znaczyć, że deweloperzy przyłożą się do optymalizacji na platformie Microsoftu.

Warto przypomnieć, że w swoim czasie pojawiło się sporo plotek dotyczących wrzucenia Battlefielda 2042 do katalogu Xbox Game Pass w dniu premiery, ale jak wiadomo – aktualnie korporacje nie potwierdziły tych doniesień.

Źródło: Informacja prasowa: Monday – agencja komunikacji

Tagi: Battlefield 2042 DICE Electronic Arts Xbox Series X|S