Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.06.2021 15:10
Aliens Fireteam Elite
672V

Aliens Fireteam Elite bez cross-platformowej rozgrywki. Gra ma zapewnić dużą regrywalność

Aliens Fireteam Elite zmierza na rynek, ale od premiery produkcja nie zapewni cross-platformowej rozgrywki. Twórcy aktualnie nie mają planów, by wprowadzić tę funkcję, jednak nie zamierzają dzielić społeczności PlayStation oraz Xboksa.

W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy zwiastun oraz datę premiery Aliens Fireteam Elite. Gra zadebiutuje w dobrej cenie, ale nie możemy liczyć na wszystkie oczekiwane funkcje. Cold Iron Studios nie połączy serwerów.

Craig Zinkievich, dyrektor generalny zespołu, w rozmowie z redakcją GameSpot ujawnił, że „w tej chwili nie ma żadnego planu na cross-play”. Gracze z przykładowo PlayStation 4 nie spotkają podczas jednej sesji znajomych z Xboksa One.

Deweloperzy jednak nie mają nic przeciwko, by podczas rozgrywki wspólnie strzelali posiadacze PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz gracze z Xboksów One i Xboksów Series X|S.

Craig Zinkievich potwierdził również, że w Aliens: Fireteam Elite otrzymamy szereg misji, które w dodatku zaoferują „alternatywne drogi, losowe cele lub zróżnicowane starcia”. Autorzy są przekonani, że pozycja zaoferuje odpowiednią regrywalność.

W Aliens Fireteam Elite pojawią się nawet specjalne „Karty Wyzwań” i dziesiątki różnych „modyfikacji misji”, by gracze za każdym razem czuli świeże doświadczenie. Gra ma na każdym kroku oferować nowe wyzwania.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/aliens-fireteam-elite-wont-support-cross-play-but-will-allow-cross-gen-play/1100-6493179/

Tagi: Aliens: Fireteam Aliens: Fireteam Elite Cold Iron Studios