Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.06.2021 14:20
Greedfall - PS4/PS5
2215V

Greedfall z PS Plus bez bezpłatnej aktualizacji do PS5. Twórcy potwierdzili sytuację

Jeśli pobraliście Greedfall z PlayStation Plus, to nie otrzymacie bezpłatnej aktualizacji do nowej wersji. Wiadomość potwierdziło studio odpowiedzialne za grę – jest to dość zaskakująca sytuacja biorąc pod uwagę, że wcześniej twórcy o tym nie wspominali.

W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy zapowiedź Greedfall Gold Edition, a już dzisiaj produkcja jest dostępna na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S. Tytuł oferuje graczom rozgrywkę w rozdzielczości do 4K z 60 klatkami na sekundę (w trybie wydajności), poprawioną oprawę i krótsze ekrany wczytywania.

Deweloperzy w zeszłym tygodniu potwierdzili, że łatka będzie darmowa, ale jak się okazuje – nie dla wszystkich. Jeśli pobraliście Greedfall z PS Plus, to nie możecie liczyć na bezpłatną aktualizację. Twórcy potwierdzili sytuację na Twitterze:

Podobną sytuację widzieliśmy w przypadku Final Fantasy VII Remake, które trafiło na PlayStation 5, ale nowe wydanie nie było dostępne dla posiadaczy gry z PlayStation Plus.

Warto przypomnieć, że autorzy Greedfall przygotowali także fabularny dodatek wyceniony na 6,99 euro, który pozwala zainteresowanym zwiedzić nowy region. Aktualnie studio nie potwierdziło, czy zamierza rozwijać to IP i zaproponuje graczom kontynuację.

Źródło: Twitter: greedfall

Tagi: Focus Home Interactive GreedFall Spiders