Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 23.05.2021 10:30
Housemarque duże plany
1160V

Housemarque dzieli się ambitnymi planami. Twórcy chcą robić więcej dużych gier jak Returnal

Housemarque musi być bardzo zadowolone ze swojej najnowszej produkcji, która debiutowała kilka tygodni temu. Już teraz zapowiadają bowiem, że zamierzają produkować więcej podobnych tytułów. 

Returnal to naprawdę udany projekt od studia Housemarque, który prawdopodobnie przewyższył nawet oczekiwania graczy. Tytuł spotkał się z bardzo entuzjastycznym odbiorem (rzućcie okiem na recenzję Wojtka) i cieszy się pozytywną opinią, nawet pomimo sporej liczby błędów, które przytrafiały się na początku. Saga z zapisywaniem ciągnie się właściwie do teraz. 

Niemniej, twórcy zdają się zadowoleni z całego procesu twórczego oraz owocu ich prac. Jak bowiem zdradzili w interesującym wywiadzie z serwisem Gamereactor, zamierzają dalej tworzyć podobnie duże gry i nie zamykać się już wyłącznie na te mniejsze. Mikael Haveri, szef ds. marketingu w Housemarque, przyznał, że chcą pozbyć się łatki "studia od Resoguna", bo są czymś więcej

Chodzi o to, że chcemy teraz pokazać, że nie jesteśmy tylko „studiem od Resoguna”. Możemy robić różne rzeczy, a z punktu widzenia naszej ekipy oznacza to, że chcemy oferować większe projekty. Wciąż kochamy gry arcade i nadal kochamy również mniejsze gry.

Kto wie? Może za 26 lat będziemy robić je częściej. Ale to naprawdę zależy od tego, jaki sukces uda nam się osiągnąć, oferując dalej doświadczenia jak w Returnal. 

I choć można to oczywiście interpretować na różne sposoby, to kluczem zdaje się to, iż Housemarque zamierza skupiać się teraz na pracy przy jednym dużym projekcie, a nie kilku mniejszych. Pozostaje więc czekać na to, co zamierzają dla nas przygotować tym razem. Kolejny tytuł z uniwersum Returnal? A może coś podobnego gatunkowo, albo zupełnie oddzielny projekt? Warto obserwować ich ruchy. 

Źródło: https://gamingbolt.com/returnal-developer-wants-to-develop-bigger-types-of-experiences

Tagi: Housemarque Returnal Sony Interactive Entertainment