Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.06.2021 08:10
Battlefield 2042
1536V

Battlefield 2042 i boty. EA potwierdza liczbę SI – funkcji nie wyłączymy

W największych starciach Battlefield 2042 nie zabraknie postaci sterowanych przez sztuczną inteligencję. DICE chce w taki sposób zminimalizować problematyczną sytuację na serwerach. Studio potwierdziło szczegóły.

Electronic Arts już wcześniej ujawniło, że w Battlefield 2042 pojawią się boty, a teraz wydawca potwierdził szczegóły. Firma zamierza wykorzystać żołnierzy sterowanych przez sztuczną inteligencję podczas największych bitew.

W Battlefield 2042 na PlayStation 5, Xboksach Series X|S i PC trafimy na najbardziej rozległe mapy w historii serii, a podczas starć ma ze sobą rywalizować 128 graczy. Deweloperzy jednak wiedzą, że w niektórych sytuacjach może być trudno zapewnić taką liczbę zawodników, więc w grze zobaczymy SI – w jednym meczu może pojawić się maksymalnie 64 boty.

SI będzie jedynie „wypełniać luki”, gdy zabraknie prawdziwych graczy i to ludzie mają mieć pierwszeństwo na serwerach. Twórcy jednak nie pozwolą na wyłączenie tej funkcji, by gracze mogli uczestniczyć w mniejszych bitwach.

DICE mogło zostać w pewien sposób zmuszone do zaoferowania botów, bo jak wiadomo sytuacja z dostępem do PlayStation 5 oraz Xboksów Series X|S jest wciąż problematyczna i wielu graczy czeka na możliwość kupienia konsol.

Trzeba jednak pamiętać, że tak wielkie starcia pojawią się wyłącznie na nowych konsolach oraz PC, ponieważ Battlefield 2042 na PS4 i XOne zapewni maksymalnie 64 zawodników i w tym wypadku boty raczej nie będą potrzebne.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/battlefield-2042-will-add-up-to-64-ai-bots-to-help-fill-its-matches-ea-confirms/

Tagi: Battlefield Battlefield 2042 DICE Electronic Arts