Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.06.2021 16:55
Battlefield 2042
1346V

Battlefield 2042 z zupełnie nowym trybem, rozgrywką solo i kooperacją. Twórcy stawiają na boty

DICE zamierza znacząco rozbudować doświadczenie graczy, którzy oczekują rewolucji w gatunku strzelanek. W Battlefield 2042 pojawią się zupełnie nowe tryby, a do mniej popularnych wariantów zabawy wskoczą boty, które pomogą zapełnić mapy.

DICE wczoraj zaprosiło graczy na prezentację, podczas której firma podsumowała informacje dotyczące Battlefield 2042. To nadal nie jest pełna prezentacja (ta nadejdzie na EA Play Live 2021), ale na stronie studia pojawiły się ciekawe informacje, które zainteresują wielu fanów strzelania.

W Battlefield 2042 nie znajdziemy fabularnej kampanii, ale bez problemu włączymy grę bez innych graczy (solo) – po prostu stworzymy serwer i dołączymy do rozgrywki boty. DICE chce mieć pewność, że fani będą mogli cieszyć się tytułem w każdym momencie. Wiele na to wskazuje, że będziemy mogli nawet ustawić 127 żołnierzy sterowanych przez SI, by po prostu bawić się na mapach bez presji, że ktoś będzie wymagał od nas zdobycia lepszego wyniku.

DICE zaoferuje graczom znane tryby pokroju Conquest i Breakthrough, ale teraz deweloperzy chcą podkręcić rozgrywkę i przez wielką liczbę zawodników przykładowo Podbój zostanie podzielony na sektory. W każdej takiej strefie znajdzie się kilka punktów kontrolnych, więc gracze będą stale rywalizować w mniejszych bitwach, by w ostateczności zwyciężyć w wielkiej wojnie.

Twórcy chcą jednak zaoferować także zupełnie nowe doświadczenie – „Hazard Zone” to zupełnie tryb określony przez DICE jako „pełne napięcia doświadczenie, które łączy rozgrywkę na krawędzi z najlepszymi elementami sandboxowego Battlefielda”. Studio pewnie dopiero na wspomnianym EA Play Live 2021 przedstawi szczegóły, ale fani uważają, że DICE chce zaoferować rozgrywkę podobną do Escape From Tarkov – śmiałkowie mają uczestniczyć w raidach, zbierać łupy i walczyć o przetrwanie. Szwedzi aktualnie potwierdzili, że nowy wariant na pewno nie jest związany z klasycznym Battle Royale.

DICE potwierdziło również, że w Battlefield 2042 otrzymamy możliwość rozgrywki w kooperacji – w tej sytuacji zaprosimy do zabawy znajomych i zmierzymy się z botami.

Źródło: https://www.dualshockers.com/battlefield-2042-hazard-zone/
https://answers.ea.com/t5/Battlefield-Announcements/Battlefield-Briefing-Welcome-to-2042/m-p/10415599/highlight/true#M1

Tagi: Battlefield 2042 DICE Electronic Arts