Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.06.2021 08:51
Fundacja Apple TV
680V

Fundacja na widowiskowym zwiastunie. Apple bierze pod lupę cykl Isaaca Asimova

Już za kilka miesięcy na Apple TV+ zadebiutuje kolejna wysokobudżetowa produkcja. „Fundacja” to najnowszy serial science fiction, który powstał na podstawie niezwykle popularnych powieści Isaaca Asimova. Sprawdźcie efektowny zwiastun.

Oferta Apple TV+ nie należy do najbardziej rozbudowanych, trzeba jednak przyznać, że wiele produkcji dostępnych w usłudze odznacza się bardzo dobrą jakością. Ostatnio mogliśmy sprawdzić zwiastun docenianego przez wielu widzów 2 sezonu „Teda Lasso” oraz obiecującej adaptacji „Historia Lisey”.

Dla fanów klimatów science fiction nadciąga kolejna gratka. „Fundacja” to serial bazujący na niezwykle popularnej serii książek autorstwa Isaaca Asimova, która miała niebagatelny wpływ nie tylko na gatunek, ale i otaczającą nas rzeczywistość. Historia poświęcona jest galaktycznemu imperium - po dokonaniu odkrycia o niechybnym upadku imperium przez dr Hariego Seldona, część obywateli wyrusza do dalszych części galaktyki i planuje stworzyć Fundację, której celem jest ratunek cywilizacji. Jak określiło Apple „Fundacja” to historia „kroniki zespołu wygnańców w ich monumentalnej podróży, której celem jest ocalenie ludzkości i odbudowanie cywilizacji pomimo upadku Imperium Galaktycznego”.

„Imperium Galaktyczne przyniosło pokój tysiącom światów, ale przekonania jednego człowieka zagrażają ich istnieniu”.

Serial zadebiutuje na Apple TV+ już 24 września, a 1 sezon będzie liczył 10 odcinków. Czołowe stanowiska showrunnera i producenta wykonawczego zajmuje David S. Goyer, który brał udział w tworzeniu trylogii Batmana w reżyserii Christophera Nolana, serialu „Constantine” czy historii do Call of Duty: Black Ops oraz Call of Duty: Black Ops Cold War. W produkcji wystąpią Jared Harris, Lee Pace, Lou Llobell, Leah Harvey, Laura Birn, Terrence Mann, Cassian Bilton oraz Alfred Enoch.

Sprawdźcie zestawienie najciekawszych seriali dostępnych na Apple TV+.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Apple Apple TV apple tv+ fundacja trailer zwiastun