Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 27.06.2021 10:30
Kerbal Space Program next-gen
565V

Kerbal Space Program zmierza na PS5 oraz XSX|S! Kosmiczna gra będzie mocno ulepszona pod nową generację

Jedna z najlepszych gier edukacyjnych o kosmosie zmierza wreszcie na nową generację! Wszyscy fani serii powinni wyczekiwać jesieni, albowiem zapowiada się naprawdę ciekawie.

Jeśli lubicie gry o kosmosie, to chyba nie muszę Wam przedstawiać Kerbal Space Program? Tytuł spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem wśród fanów gatunku (i zasłużenie wylądował na naszej liście najlepszych przedstawicieli kosmicznej kategorii). I choć mogłoby się zdawać, że pierwsza odsłona jest już nieco zapomniana, albowiem od 2019 roku działo się stosunkowo niewiele, to nic bardziej mylnego!

Twórcy ze studia Squad zapowiedzieli bowiem, że gra zmierza w rozszerzonej wersji na konsole PlayStation 5 oraz Xboksy Series X i Series S i wyląduje tam już jesienią tego roku! Projekt kapitalnie łączy w sobie elementy związane z kosmosem oraz walory edukacyjne, co sprawia, że dobrze nada się zarówno dla początkujących wielbicieli tej dziedziny nauki oraz nieco bardziej wprawionych fanów przestrzeni daleko nad nami.

Wraz z wejściem w nową generację, tytuł doczeka się oczywiście szeregu usprawnień, aby działał i wyglądał jeszcze lepiej. Dostaniemy jakość QHD, a liczba klatek na sekundę będzie odpowiednio zwiększona. Oprócz tego będziemy mogli liczyć na poprawę stabilności oraz cieniowania i samej jakości tekstur, a także dodanie obsługi myszy oraz klawiatury! Brzmi świetnie, a co warto odnotować - dla posiadaczy wersji na PlayStation 4 oraz Xbox One aktualizacja będzie całkowicie darmowa! Czekacie?

Dowiedzieliśmy się również, że także sequel, Kerbal Space Program 2, dostanie swoją ulepszą wersję pod kątem nowej generacji konsol. Tu na więcej szczegółów oraz dokładną datę musimy jeszcze poczekać, ale już teraz wiemy, iż będzie to miało miejsce w 2022 roku.

Źródło: https://gamerant.com/kerbal-space-program-ps5-xbox-series-x/

Tagi: Deported B.V. Kerbal Space Program Naughty Dog Sony Interactive Entertainment Squad Uncharted: Zaginione Dziedzictwo