Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 24.06.2021 09:41
Starfield
2346V

Starfield nie zadebiutuje na PS5, a Aaron Greenberg "nie ma zamiaru za to przepraszać"

Aaron Greenberg, osoba odpowiedzialna za marketing w Microsofcie i relacje ze społecznością, stwierdził otwarcie, że jemu nie jest przykro z powodu ekskluzywności Starfield od Bethesdy. 

W ostatnim czasie mamy do czynienia z niecodzienną sytuacją. Jak dobrze wiadomo po ostatniej, oficjalnej prezentacji gry Bethesdy, Starfield zmierza wyłącznie na konsole bieżącej generacji od Microsoftu (Xbox Series X|S) oraz komputery osobiste, co oznacza, że posiadacze PS5 będą musieli obejść się smakiem. 

Po tejże informacji na skrzynki pocztowe amerykańskich deweloperów pojawiło się wiele wiadomości, w których ich fani prosili twórców, aby tworzyli swoje oczko w głowie jednocześnie na trzy platformy. Wiceprezes ds. marketingu w zespole Todda Howarda - Pete Hines - w pewnym momencie nawet przeprosił posiadaczy PS5 i powiedział, że nie może nic z tym fantem zrobić.

Innego zdania jest Aaron Greenberg, osoba odpowiedzialna za marketing w Microsofcie, który w trakcie ponad 53 -minutowego podcastu stwierdził, że jemu nie jest przykro myśląc o przywołanym wyżej temacie. Odpowiedź ta jest zrozumiała, bo wykupienie Bethesdy przez giganta z Redmond miało właśnie zapewnić "zielonym" wiele mocnych, ekskluzywnych gier.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2021/06/23/microsoft-aaron-greenberg-isnt-sorry-bethesda-starfield-xbox-exclusive/

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Microsoft Starfield