Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.06.2021 17:56
Playdemic zostało kupione przez EA za gigantyczną kwotę
800V

Playdemic zostało kupione przez EA za gigantyczną kwotę, ale WB Games nie zostanie „rozbite”

Electronic Arts ponownie sięgnęło bardzo głęboko do kieszeni. Po kupieniu Codemasters oraz Glu Mobile, wydawca serii FIFA postanowił tym razem kupić Playdemic. Jest to bardzo ciekawy ruch, ponieważ deweloperzy dotychczas pracowali dla Warner Bros.

Electronic Arts w ostatnich miesiącach zaskakuje – firma wydała 1,2 mld dolarów na Codemasters oraz 2,1 mld dolarów na Glu Mobile, a teraz potwierdzono kolejną transakcję. EA za 1,4 mld dolarów kupi Playdemic.

Jeśli nigdy wcześniej nie słyszeliście nazwy „Playdemic”, to najwidoczniej nie jesteście fanami mobilnego golfa, ponieważ studio założone w 2010 roku zajmuje się tworzeniem pozycji na smartfony i tablety, a ich największym sukcesem jest Golf Clash. Gra zanotowała dotychczas ponad 80 mln pobrań i zgarnęła szereg nagród.

Sytuacja jest jednak interesująca, ponieważ Playdemic było dotychczas częścią Warner Bros. – wcześniej pojawiły się plotki, według których Warner Bros. Discovery (nowy podmiot - poznajcie szczegóły) nie zamierza tworzyć gier i będzie sprzedawał swoje studia.

Korporacja zabrała głos po sprzedaży Playdemic i potwierdziła, że „pozostałe portfolio Warner Bros. Games jest częścią niedawno ogłoszonej transakcji WarnerMedia-Discovery i po oczekiwanym zamknięciu tej transakcji stanie się elementem połączonej firmy medialno-rozrywkowej”. Według przedstawionych informacji, deweloperzy mają rozwijać gry na podstawie światów Warner Bros., czyli w tym temacie nic się nie zmienia.

Źródło: https://www.psu.com/news/it-looks-like-wb-games-wont-be-broken-up-anymore-with-the-studios-staying-together/
https://ir.ea.com/press-releases/press-release-details/2021/Electronic-Arts-Acquires-Playdemic-Makers-of-the-Highly-Successful-Golf-Clash-Mobile-Game-From-Warner-Bros.-Games-and-ATT/default.aspx

Tagi: Electronic Arts Golf Clash Playdemic