Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.06.2021 14:24
PlayStation 5 (PS5) Sony
2179V

PS5 ma osiągnąć rekordową sprzedaż. Sony przyspieszy dostawy PlayStation 5, ale dopiero za rok

Sony doskonale zdaje sobie sprawę z siły marki PlayStation i wielkiego zainteresowania PS5. Firma potwierdziła, że najnowsza konsola ma osiągnąć rekordową sprzedaż i w rezultacie Japończycy zapowiadają przyspieszenie dostaw PlayStation 5.

PS5 jest trudno dostępne na całym świecie i choć teraz możemy już kupić w Polsce konsolę Sony, to jednak zawsze są to zestawy, które nie są interesujące dla wszystkich graczy. Sytuacja ma się jednak zmienić, ponieważ na dzisiejszym spotkaniu z akcjonariuszami padły ważne słowa.

Kenichiro Yoshida, prezes i dyrektor generalny Sony Corporation, potwierdził, że firma „przyspieszy dostawy PlayStation 5 w następnym roku fiskalnym, by osiągnąć sprzedaż ponad 22,6 mln sztuk rocznie – najwięcej w historii PlayStation”. Korporacja zakłada tak dobre wyniki w okresie od 1 kwietnia 2022 roku do 31 marca 2023 roku.

Już wcześniej pojawiały się głosy, według których Sony chce, by PS5 pobiło rekord PlayStation, ale teraz firma oficjalnie potwierdziła, że ma takie możliwości – zwiększenie dostaw pozwoli przebić rezultat z 1998 roku. Sony chce w 2,5 roku sprzedać około 45 mln sztuk PlayStation 5.

Wrzucenie na rynek konsoli to jedno, ale Japończycy będą musieli również zadbać o odpowiedni zestaw gier, które napędzą zainteresowanie. Konkretne szczegóły dotyczące planów korporacji powinniśmy poznać w następnym miesiącu – firma podobno szykuje się do kolejnego pokazu gier.

PlayStation 5 sprzedaż - rekord 2022

Źródło: https://www.resetera.com/threads/sony-ceo-yoshida-company-to-achieve-sales-of-more-than-22-6-million-ps5-units-per-year-making-it-the-largest-ever-in-history-of-ps.446339/

Tagi: PlayStation PlayStation 5 ps5 Sony