Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.06.2021 14:15
PS4 Sony
1782V

PS4 ulepszone. Firmware 8.52 udostępniony przez Sony

Sony właśnie udostępniło firmware 8.52 do PlayStation 4. Gracze jednak nie mogą liczyć na kolejne funkcje i ciekawe nowości. Firma dba o ulepszenie konsoli poprawiając wydajność.

W ostatnich dniach Sony zaprosiło graczy do testowania nowego firmware PS5. Korporacja chce zaoferować klientom nowe funkcje, ale jak się okazuje – Japończycy nie zapominają o poprzedniej generacji. Posiadacze PS4 przynajmniej aktualnie nie mogą liczyć na wiele nowych funkcji, ale przed rozpoczęciem sieciowej rozgrywki niezbędne jest pobranie plików.

Firmware 8.52 zajmuje 481MB i według oficjalnych informacji – firma zajęła się klasyczną poprawą wydajności:

„Ta aktualizacja oprogramowania poprawia wydajność systemu”.

Bardzo możliwe, że łatka przyspieszy działanie menu, ponieważ część graczy z PS4 zgłaszało problem z powolnym reagowaniem poszczególnych elementów systemu. Problem miał pojawić się już jakiś czas temu, więc pewnie inżynierowie z Sony postanowili zareagować.

Trudno powiedzieć, czy posiadacze PS4 będą mogli jeszcze liczyć na wiele nowości w systemie, bo jak wiadomo Sony postanowiło oddzielić menu poprzedniej z aktualną generacją, więc producent może skupić się wyłącznie na rozwoju PlayStation 5.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/06/ps4_firmware_update_8_52_available_to_download_now

Tagi: firmware PlayStation 4 PS4 Sony system