Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.02.2021 15:21
Kojima
920V

Hideo Kojima, twórca Death Stranding, opracowywał horror dla STADII? To był "duży projekt"

Portal Video Games Chronicle podał, że Kojima Productions opracowywało w zeszłym roku produkcję dla Google Stadia, która koniec końców została usunięta.

W ostatnim czasie na jaw wychodzi wiele interesujących kwestii nt. platformy STADII, która zdecydowanie jest tym, czego pragnęli niektórzy gracze. Koniec końców doszło do tego, że Google zamknęło studia mające tworzyć ekskluzywne tytuły na ww. platformę.

Z najnowszego raportu portalu Video Games Chronicle wynika, że w tworzenie tytułów na Google STADIĘ zamieszany był także... Hideo Kojima - twórca przebojowego, innowacyjnego Death Stranding. Japończyk, jak i jego studio, miało opracowywać epizodyczną grę zahaczającą tematyką o horror. Według danych, ekipa Kojimy była bardzo chętna do wprowadzania innowacji w przestrzeni rozgrywki w chmurze, ale ich umowa ze STADIĄ została ostatecznie usunięta przez Phila Harrisona, osobę zarządzającą projektem Google.

Powyższe informacje zgadzają się z tymi, o których mogliśmy przeczytać zeszłego lata. W maju 2020 roku twórca serii Metal Gear Solid stwierdził, że niedawno odwołał prace nad ogromnym projektem, który był w fazie rozwoju, podkreślając w tym samym czasie swoje sfrustrowanie zaistniałą sytuacją. 

VGC poprosiło Kojima Productions o komentarz nt. powyższej sprawy, ale ekipa odmówiła odpowiedzi.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/stadia-was-working-on-savage-planet-2-a-multiplayer-project-and-more/

Tagi: google Kojima Stadia