Dead Space może powrócić? EA miałoby szykować się do wskrzeszenia „znanego IP”

Gry (plotka)
1299V
Dead Space może powrócić? EA miałoby szykować się do wskrzeszenia „znanego IP”
Iza Łęcka | 21.06.2021, 07:00

Pod koniec lipca możemy być świadkami wielkiej zapowiedzi Electronic Arts. Wystarczyła drobna przesłanka, by gracze uwierzyli w powrót Dead Space – ogłoszenie gry miałoby się odbyć w trakcie zbliżającego się EA Play Live 2021.

Electronic Arts może zaskoczyć graczy bardzo interesującą konferencją przepełnioną nowinami o wielu pozycjach. Na EA Play Live 2021 nie zabraknie informacji o Battlefield 2042, FIFA 22, Lost In Random, prawdopodobnie jednak szykuje się również „powrót uznanej marki”.

W trakcie ostatniej audycji Jeff Grubb potwierdził, że EA Motive pracuje nad „wskrzeszeniem IP o ugruntowanej pozycji”, z którego gracze powinni być „zadowoleni”. Dziennikarz GamesBeat nie pokusił się o zdradzenie szczegółów, ale dodał: „zobaczymy to... jeśli nie będziemy wcześniej martwi” („we’re going to see it… if we’re not dead first”), co miałoby sugerować, że EA zdecydowało się na powrót Dead Space. Zgodnie z jego wypowiedzią, produkcja zostanie zaprezentowana właśnie podczas zbliżającej się imprezy.

Warto przypomnieć, że już na początku miesiąca pojawiły się plotki dotyczące Dead Space Trilogy Remaster, ale nie mamy pewności, że Grubb odniósł się do wcześniejszych doniesień.

EA Motive w zeszłym roku zaoferowało Star Wars: Squadrons, w międzyczasie przechodząc rebranding. W październiku ubiegłego roku szef zespołu potwierdził, że deweloperzy pracują nad „kilkoma niezapowiedzianymi projektami”.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ea-will-reportedly-announce-an-established-ip-revival-next-month/

Komentarze (61)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper