Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 20.06.2021 16:43
FNAF Scott Cawthon
1242V

Twórca Five Nights at Freddy's ogłasza swoje odejście z branży

Five Nights at Freddy's dość niespodziewanie stało się jedną z największych serii niezależnych horrorów w naszej branży, a jej twórca Scott Cawthon przestał być wyłącznie małym deweloperem, zyskując miano niemałej legendy.

Teraz okazuje się, że uwielbiany przez miliony fanów Scott równie niespodziewanie podjął decyzję o odejściu z naszej ukochanej branży, aby nieco ochłonąć i znów móc żyć w cieniu domowego zacisza.

Decyzja ta zbiegła się w czasie z ostatnimi prasowymi doniesieniami, wedle których Scott Cawthon jako osoba prywatna wyłożył duże pieniądze na polityczne kampanie amerykańskich republikanów jak chociażby Donald Trump, co mogło, aczkolwiek niekoniecznie musiało, mieć wpływ na przemyślenia dewelopera. W oficjalnym oświadczeniu czytamy bowiem, że głównym powodem jest tęsknota za pracą nad miniaturowymi grami.

W siódmą rocznicę zapowiedzi pierwszej gry zrozumiałem, że kiedy zapoczątkowałem serię byłem po trzydziestce, teraz zbliżam się do połowy czterdziestki i tęsknię za wieloma rzeczami nad którymi skupiałem się zanim FNAF osiągnął taki sukces. Brakuje mi tworzenia gier dla moich dzieci, brak mi robienia tego dla zabawy, brak mi tworzenia RPG-ów, nawet mimo tego, że jestem w tym cienki. Wszystko co mam to powiedzenia to, że odchodzę. 

Czy oznacza to koniec FNAF-a? Nie. Oznacza to tylko tyle, że stery przejmie ktoś inny - ktoś zaufany kogo wybiorę osobiście, ale musimy poczekać i zobaczyć jak to wyjdzie, myślę że w pewnym momencie pojawi się stosowne ogłoszenie.

Aktualnie na PS4, PS5 i PC zmierza FNAF: Security Breach, ostatni projekt, do którego ręce przykłada Scott.

Tagi: Five Nights at Freddy's: Security Breach Scott Games Steel Wool Studios