Iza Łęcka Iza Łęcka 18.06.2021 09:02
Metro Exodus
2398V

Metro Exodus na rozgrywce z PS5. Gra bez transferu rozgrywki z PS4, a na Xboksach działa Smart Delivery

Metro Exodus jest od dzisiaj dostępne na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S. Tytuł czerpie z mocy nowej generacji, jednakże 4A Games nie zapewniło sprawnego przenoszenia rozgrywki z PS4 na PS5. Na konsolach Microsoftu opcja działa dzięki Smart Delivery.

Metro Exodus jest następną produkcją, która nie oferuje bezpośredniego przenoszenia stanu rozgrywki z PlayStation 4 na PlayStation 5. W zamian deweloperzy opracowali dodatkową funkcję – użytkownicy mogą rozpocząć grę od wybranego przez siebie rozdziału. Rozwiązanie nie jest idealne, ale pozwoli nieco zminimalizować straty i przekonać się o wprowadzonych ulepszeniach.

4A Games potwierdziło, że na Xboksach skorzystamy z potencjału Smart Delivery, a stan rozgrywki przechodzi automatycznie pomiędzy konsolami. Trzeba podkreślić, że zespołowi udało się dostarczyć jedynie zapis rozdziałów – przenoszenie autosave'ów i quicksave'ów nie jest możliwe.

Metro Exodus na PlayStation 5 kompleksowo wykorzystuje funkcje kontrolera DualSense. Klimatyczna historia otrzymała wsparcie haptycznych wibracji oraz adaptacyjnych triggerów – ukraińskie studio upewniło się, by każda broń oferowała odmienne doświadczenie.

Poniżej możecie sprawdzić fragment rozgrywki z Metro Exodus na PS5. Już wcześniej wspominaliśmy, iż na XSX|S doświadczymy nowej jakości i możemy oczekiwać, że identyczne wrażenia zapewni edycja z PlayStation 5.

Metro Exodus Save transfer Xbox

Źródło: https://www.metrothegame.com/news/metro-exodus-out-now-on-xbox-series-xs-and-playstation-5/

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus