Battlefield 2042 z oficjalnym wstępem do fabuły. DICE zdradza ekscytujące szczegóły

News
1292V
Battlefield 2042 z oficjalnym wstępem do fabuły. DICE zdradza ekscytujące szczegóły
Wojciech Gruszczyk | 16.06.2021, 20:27

DICE opublikowało konkrety dotyczące wydarzeń z Battlefield 2042. W grze nie znajdzie się kampania, ale nie oznacza to, że w produkcji zabraknie odpowiedniego tła wydarzeń. Twórcy ujawnili masę ciekawych konkretów.

Battlefield 2042 skupia się na sieciowej rozgrywce i w produkcji nie pojawi się kampania. To jednak nie oznacza, że gra została pozbawiona fabuły – w 2042 roku „świat stoi na krawędzi wojny” i największy kryzys w historii ludzkości wyłonił „nowy rodzaj bezpaństwowych żołnierzy”. Już wcześniej informowaliśmy o takiej ciekawej decyzji DICE, które pozwoli nam tak naprawdę wybrać, po której stronie konfliktu staniemy.

Wszystko jednak rozpoczęło się w 2031 roku, bo wystarczyła tylko dekada i takie wydarzenia jak rosnący poziom mórz, upadające gospodarki i rozbite sojusze, by świat stanął na skraju zagłady. Tak media pisały o tych wydarzeniach:

  • 9 października 2033 - „Huragan Zeta. Pierwsza w historii burza 6. kategorii”.
  • 11 stycznia 2034  - „Globalne niedobory żywności i paliwa doprowadzają do Drugiego Wielkiego Kryzysu”.
  • 8 sierpnia 2035 - „Po upadku Niemiec dochodzi do oficjalnego rozwiązania Unii Europejskiej”.

Następnie właśnie doszło do powstania bezpaństwowców – ludzie, którzy nie mogli liczyć na bezpieczeństwo, zaczęli się gromadzić. To rodziny, rolnicy, lekarze, inżynierowie, żołnierze, biedni, bogaci – wszyscy chcieli przetrwać i zaczęli ze sobą współpracować.

„Media nazywają ich Bezpaństwowcami. Oni nazywają siebie... Bezpatami.”

Istotnym punktem fabuły jest rok 2037, który został określony jako „nowa normalność”. W tym czasie ludzkość zaczęła dostosowywać się do nowej rzeczywistości i wszyscy zaczęli wykorzystywać dane im możliwości:

„Ludzkość dostosowuje się do nowej normalności. Rewolucje w dziedzinie energii, nawadniania pustyni, hydraulicznych wałów przeciwpowodziowych i murów morskich ratują nadbrzeżne miasta, regenerują pola uprawne i odbudowują łańcuchy dostaw. Nadzieja na stabilność doprowadza do ponownego otwarcia granic przez niektóre kraje. Jednak bez możliwości repatriacji 1,2 miliarda ludzi to Bezpaństwowcy stali się stałym elementem tworzenia wszelkich polityk dotyczących gospodarki, wojska i społeczeństwa. Wielu Bezpatów nadal nie ufa rządom, które doprowadziły do ich wygnania, i odmawia ponownego powrotu do kraju. Pojawiają się przywódcy Bezpatów, inspirujący do utworzenia nowej tożsamości, niezwiązanej z byłą narodowością, tworzącą barierę między starym światem a nową normalnością. #JesteśmyBezpatami staje się ich hasłem.

Mimo prób przywrócenia ładu dochodzi do zaognienia sytuacji między USA i Rosją, dwoma ostatnimi supermocarstwami, rywalizującymi o kontrolę nad szybko zmieniającym się światem.”

Zaledwie trzy lata później nadszedł kolejny kataklizm – szczątki kosmiczne znajdujące się na orbicie okołoziemskiej wywołały efekt „syndromu Kesslera”, przez który ponad 70% wszystkich satelitów przestało działać i maszyny rozbiły się o powierzchnie planety.

„Zaciemnienie doprowadza do masowych zniszczeń. Samoloty się rozbijają. Sieci komunikacyjne przestają działać. I tak już zablokowane łańcuchy dostaw stają kompletnie. Gwałtownie rosną ceny ropy, zboża i węgla. Według niepotwierdzonych raportów ginie ponad 100 000 ludzi.

Stojący na krawędzi zagłady świat wykonuje ostatni, fatalny krok. Brak Internetu. Brak nawigacji. Brak nadzoru. Brak prognoz burz. Nieufność geopolityczna gwałtownie narasta. Nikt nie może nikogo szpiegować, więc nie można też nikomu zaufać. Zarówno Rosja, jak i USA twierdzą, że druga strona jest odpowiedzialna za zaciemnienie. Niektórzy podejrzewają o to Bezpatów i oskarżają ich o sianie anarchii.

Sytuacja eskaluje, dlatego byli wojskowi i wyszkoleni w walce specjaliści w szeregach Bezpatów tworzą uzbrojone oddziały specjalne, które mają bronić ich towarzyszy”.

I tak właśnie doszliśmy do miejsca, w którym rozpocznie się akcja Battlefield 2042 – braki żywności i paliwa stały się przyczyną konfliktu między Stanami Zjednoczonymi i Rosją. Obie strony rozpoczęły walki o zapasy, a w całe zamieszanie zostały wtrącone oddziały Bezpatów, którzy muszą wybrać i stanąć po jednej ze stron:

„Otwarta wojna jest nieunikniona. Bezpaństwowcy nie mają wyboru i muszą opowiedzieć się po którejś ze stron, nie walcząc o kraj, a o swoją przyszłość. Ich wojna to twoja opowieść.”

Źródło: https://www.ea.com/pl-pl/games/battlefield/battlefield-2042/the-world-of-battlefield-2042/how-we-got-here

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper