Iza Łęcka Iza Łęcka 16.06.2021 07:00
Cyberpunk 2077 x PlayStation Store
2782V

Cyberpunk 2077 wraca na PS Store, ale Sony ostrzega przed problemami i nie zaleca gry na PS4

Najnowsza produkcja CD Projekt RED wraca oficjalnie na PlayStation Store. Sony zgodziło się ponownie umieścić grę w cyfrowym sklepie, choć nie oznacza to, że Cyberpunk 2077 zaoferuje znakomitą rozgrywkę na bazowym PS4. Japończycy ostrzegają graczy.

Wczoraj informowaliśmy naszych czytelników o zmianach, które sugerowały powrót Cyberpunka 2077 na PlayStation Store. Po kilku godzinach studio oficjalnie potwierdziło datę ponownej premiery pozycji w cyfrowej bibliotece Sony, a następnie oświadczenie dla redakcji Eurogamer przedstawił także producent PlayStation.

Przedsiębiorstwo podkreśla, że tytuł Polaków nadal boryka się z problemami, dlatego rekomendowana jest rozgrywka na PlayStation 4 Pro lub PlayStation 5:

„SIE może potwierdzić, że Cyberpunk 2077 zostanie ponownie dodany do PlayStation Store od 21 czerwca 2021 roku. Gracze będą nadal doświadczać problemów z wydajnością na PS4, jednak CD Projekt RED kontynuuje prace nad poprawą stabilności na wszystkich platformach. By uzyskać najlepsze wrażenia, SIE zaleca granie w tytuł na PS4 Pro lub PS5”.

Bazowy model PS4 ma już swoje lata i był jedną z platform, na której początkowo ogrywanie pozycji było mocno utrudnione, więc Sony zachęca do sprawdzenia przygody w Night City na mocniejszych urządzeniach. Obecnie nie wiemy, kiedy CD Projekt RED wyda nowy patch, który najpewniej ponownie zajmie się optymalizacją, dlatego musimy czekać na doniesienia.

Warto jednak przypomnieć, że już w tym tygodniu Japończycy zakończą program szybkiej refundacji Cyberpunka 2077, więc po ponownym kupieniu tytułu, potencjalny zwrot będzie znacznie trudniejszy.

Źródło: https://www.psu.com/news/sony-says-you-shouldnt-play-cyberpunk-2077-on-ps4-instead-recommending-ps4-pro-and-ps5/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 PlayStation Store PS4