Iza Łęcka Iza Łęcka 14.06.2021 13:01
Forza Horizon 5
1989V

Forza Horizon 5 zachwyci oprawą. Efektowne ujęcia z Meksyku i garść konkretów

Microsoft potwierdził najnowszą odsłonę serii Forza Horizon i, tak jak zapowiadali informatorzy, festiwal odbędzie się w Meksyku. Oprócz ukazania uroków nowych terenów możemy liczyć na szereg istotnych wiadomości. Sprawdźcie szczegóły.

Forza Horizon 5 zadebiutuje na rynku w listopadzie i przyjedzie na Xboksy Series X|S, Xboksy One oraz PC. Deweloperzy potwierdzili, że tytuł w podstawowym trybie zapewni rozgrywkę w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę na XSX oraz 1080p/30 fps na XSS, ale wprowadzono również opcjonalny wariant pozwalający cieszyć się 60 klatkami. Ray tracing zostanie wykorzystany w Forzavista.

By podkręcić doświadczenia, Playground Games ponownie zastosuje pory roku, które były wprowadzone w Forza Horizon 4, a podczas rozgrywki trafimy na największą mapę w historii serii – autorzy skupili się na gigantycznej różnorodności, która zostanie zaprezentowana poprzez 11 unikalnych biomów. W zależności od terenu, na jakim się znajdziemy, inaczej odczujemy zmiany pogody.

„Oznacza to, że jeśli jesteś w dżungli podczas wiosny, spodziewaj się obfitych opadów, ale w porze suchej będziesz miał dostęp i możliwość eksploracji obszarów, do których nie dotrzesz w żadnym innym momencie. Żadne dwie pory roku nie będą takie same”.

Forza Horizon 5 zaoferuje najbardziej społecznościowe i połączone doświadczenie, a deweloperzy przygotowali „głęboką i satysfakcjonującą kampanię”, której podstawowym zadaniem jest rozbudowanie festiwalu.

„Przeżyj głęboką i satysfakcjonującą kampanię, w której poznasz nowe postacie i zadecydujesz o wyniku ich misji Horizon Story. Wyruszysz na wyprawy przez całą mapę, walcząc z żywiołami w setkach najwspanialszych samochodów świata”.

W trybie sieciowym doświadczymy wielu zróżnicowanych wariantów rozgrywki (tradycyjne wyścigi, wyzwania driftu, sesje eliminacji), ale także sprawdzimy swoje umiejętności w Horizon Arcade, czyli szybkich mini-grach.

Playground Games ponownie uwzględniło możliwość upiększania wozów, a w trakcie jazdy natrafimy na opcje, które pozwolą wykorzystać unikalne wzory.

„Wszystkie te funkcje i wiele więcej składają się na nasze najgłębsze doświadczenie w grze Horizon, obejmujące nowe opcje personalizacji, takie jak 100 nowych felg, setki nowych ulepszeń wizualnych, takich jak zestawy nadwozia, koła i opcje malowania, oraz tysiące ulepszeń osiągów. Całkowicie przebudowaliśmy także interfejs użytkownika dla systemów takich jak tuning i malowanie, aby zwiększyć ich użyteczność i wydajność. Nawet dostosowywanie postaci zostało ulepszone, z bardziej zróżnicowaną obsadą możliwych do wyboru bohaterów, konfigurowalnymi fryzurami, możliwością wyboru protez, zaimków, głosów i ubrań”.

W naszej galerii możecie sprawdzić nowe ujęcia.

Forza Horizon 5 - 1

Forza Horizon 5 - 2

Źródło: https://forzamotorsport.net/en-us/news/Forza-Horizon-5-Coming-to-Mexico

Tagi: forza Forza Horizon Forza Horizon 5 Microsoft Xbox