Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.06.2021 12:46
Back 4 Blood bez dzielenia graczy i pay to win. Dodatki dostępne nawet dla osób, które ich nie kupiły
704V

Back 4 Blood bez dzielenia graczy i pay to win. Dodatki dostępne nawet dla osób, które ich nie kupiły

Twórcy Back 4 Blood rozwijają temat płatnych dodatków, które będą wydawane po premierze tytułu. Rozwiązania w tym zakresie mają być wyjątkowo przyjazne graczom.

Po wielu dawkach gameplayu z Back 4 Blood, które pojawiają się w związku z E3 2021, tym razem dostaliśmy ważny sygnał od Turtle Rock Studios. Deweloperzy zapowiedzieli, że wystarczy jedna osoba z wykupionym DLC w Back 4 Blood, by inne zespoły w drużynie mogły bawić się bez dodatkowych opłat. Dotyczy to trybów PvE oraz PvP, tak by nie tworzyć powszechnie krytykowanej sytuacji pay to win.

"Bez rozdzielania, bez wyłączania, bez rozłamywania. (...) Jeśli dowódca twojej grupy w PvE zapłacił za dodatki, to będziesz mógł z nich korzystać za darmo w przypadku wspólnej zabawy - dotyczy to map, kampanii itd. 

W PvP wszyscy, który kupili Back 4 Blood dostają dostęp do dodatkowej zawartości, nawet jeśli jej nie nabyli. Takie osoby mogą odblokować zawartość przez zwykłe postępy gameplayowe - za darmo. Dodatkowo wszyscy gracze PvP będą mieć dostęp do wszystkich kart, bez względu na to, czy zakupiły DLC, czy nie".

Brzmi to rozsądnie, chociaż pewnie lepiej byłoby, gdyby deweloperzy w ogóle nie oferowali mikrotransakcji z takimi rzeczami jak karty z gameplayowymi modyfikatorami. Dobrze, że twórcy zapewnią nam sprawiedliwe pole walki PvP - bez motywów pay to win.

Źródło: https://www.back4blood.com/en-gb/news/weve-got-your-back

Tagi: Back 4 Blood Turtle Rock Studios Warner Bros. Interactive Entertainment