Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.06.2021 09:50
The Elder Scrolls Online. Porównanie graficzne wydania na PS5 i XSX. Wszystkie regiony za darmo przez tydzień!
827V

The Elder Scrolls Online. Porównanie graficzne wydania na PS5 i XSX. Wszystkie regiony za darmo przez tydzień!

Już dzisiaj posiadacze PS5 i XSX otrzymają dostęp do ulepszonej grafiki w The Elder Scrolls Online. Przyjrzyjmy się, o jakie dokładnie udoskonalenia chodzi.

Dzisiaj zostanie opublikowana ważna aktualizacja do The Elder Scrolls Online. Gra dorobi się wersji Enhanced, dzięki której posiadacze PS5 i XSX otrzymają ulepszoną grafikę.

Do dyspozycji będziemy mieć na PS5 i XSX dwa nowe tryby graficzne: moduł Fidelity z rozdzielczością 3840 x 2160 (przy 30 fps) i ustawienie Performance działające w rozdzielczości 2560 x 1440 (przy 60 fps). Niestety z niższą rozdzielczością muszą się liczyć posiadacze Xbox Series S. Tutaj w trybie Fidelity konsola wyświetli 2560 x 1440 pikseli (30 fps), a w module Performance tylko 1080p (przy 60 fps).

Jak wygląda poprawiona grafika w porównaniu z wydaniem na PS4/XOne możecie sprawdzić na poniższym materiale wideo. Deweloperzy z ZeniMax nie tylko opowiedzieli redakcji IGN o usprawnieniach wizualnych, takie jak znacznie lepsze cienie i tekstury (jak w ustawieniach Ultra na PC), ale też pokazali konkretne przykłady udoskonaleń graficznych (więcej na ich temat przeczytacie tutaj).

Warto przy okazji The Elder Scrolls Online Console Enhanced wspomnieć o trwającej aż do 21 czerwca promocji na abonament ESO Plus. Dzięki aktualnej akcji można w ramach Crown Store w grze odblokować subskrypcję ESO Plus za darmo (bez podawania danych karty płatniczej) i cieszyć się przez tydzień z profitów zapewnianych przez ESO Plus. Dzięki temu abonamentowi dostajemy dostęp do wszystkich regionów i DLC w grze (również do najnowszych atrakcji z DLC) i kilka innych bonusów. Do odebrania ESO Plus Free Trial wystarczy posiadanie podstawowej wersji The Elder Scrolls Online.

Źródło: https://www.elderscrollsonline.com/en-us/news/post/60249

Tagi: Bethesda Softworks The Elder Scrolls Online ZeniMax Online Studios