Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.06.2021 20:54
Starfield
1524V

Starfield to bardziej hardcorowy RPG od Skyrima i Fallouta. Twórcy zapewnią ogromną zawartość

Skyrim wciąż angażuje graczy i zapewnia fanom RPG-ów mnóstwo zabawy. Bethesda chce mieć pewność, że Starfield zaoferuje jeszcze więcej atrakcji i deweloperzy obiecują gigantyczną zawartość. Tytuł ma angażować fanów przez wiele lat.

Bethesda stworzyła kilka świetnych gier, ale w ostatnich latach fani RPG-ów bardzo chętnie wracają do Skyrima. Tytuł ma już swoje lata, jednak trafił na wiele urządzeń i osiągnął ogromny sukces – wciąż nie brakuje chętnych, którzy z wielką przyjemnością zapoznają się z przygodą.

Twórcy doskonale wiedzą, jakie wyniki osiągnął Skyrim i Todd Howard nie ukrywa, że deweloperzy w pewien sposób chcą za pomocą Starfielda zaoferować graczom znane wrażenia. Fani mają ponownie chętnie odkrywać świat:

„Nie chcę stawiać żadnych szalonych oczekiwań w tej kwestii. Wiesz, mamy miasta i budujemy je tak, jak budowaliśmy miasta, które stworzyliśmy wcześniej. Mamy też wiele lokacji, które projektujemy tak, jak wcześniej. Chcemy, aby odkrywanie ich było tak samo satysfakcjonujące, jak do tej pory

Biorąc pod uwagę tematykę, można to różnie rozumieć, ale my lubimy takie gry. Chcemy wskazać kierunek, w którym będziemy podążać, a nasza ciekawość zostanie pobudzona i miejmy nadzieję, że zostanie nagrodzona.”.

Reżyser potwierdził również, że nowa produkcja będzie duża i Starfield ma zapewnić ogromną zawartość:

„[ Gra ] jest bardzo duża. Ludzie wciąż grają w Skyrima, a my wyciągnęliśmy z tego wnioski. Spędziliśmy więcej czasu projektując Starfielda tak, by można było w niego grać przez długi czas”.

Deweloperzy zadbali odpowiednie „haczyki”, które mają sprawić, że gracze będą chętnie wracać do pozycji. Starfield oczywiście otrzyma klasyczną historię i jej ukończenie zostanie odpowiednio zasygnalizowane, ale jednocześnie w pozycji mamy otrzymać mnóstwo dodatkowych atrakcji.

Starfield ma zapewnić rozgrywkę na 100 godzin, w grze pojawi się opcja zmiany kamery (pierwszoosobowa lub trzecioosobowa), a podczas przygody spotkamy różne obce rasy.

Sytuacja jest jednak o tyle ciekawa, że Starfield jest bardziej hardcorowy od poprzednich gier Bethesdy:

„To także nieco bardziej hardkorowy RPG od tych, które stworzyliśmy do tej pory. Ma kilka naprawdę świetnych systemów postaci – jak wybieranie pochodzenia. Wracamy do pewnych elementów, które robiliśmy w produkcjach dawno temu, a które naszym zdaniem pozwalały graczom przedstawić charakter swoich postaci. Myślę więc, że kiedy zobaczysz grę, rozpoznasz ją jako coś stworzonego przez nas”.

Sprawdźcie pierwszy zwiastun Starfielda.

Źródło: https://wccftech.com/starfield-has-more-hooks-than-skyrim-to-keep-you-playing-is-more-of-a-hardcore-rpg/
https://www.telegraph.co.uk/gaming/features/starfield-e3-2021-reveal-exclusive-todd-howard-spent-25-years/

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Starfield